Українські ІТ-фахівці за кордоном заробляють значно більше

Попри війну, ІТ-сектор в Україні зберігає активність і залишається одним із найстабільніших напрямків зайнятості. Водночас рівень доходів спеціалістів істотно залежить від місця їхнього перебування — про це свідчить нове дослідження порталу DOU.

Згідно з даними опитування, 25% українських ІТ-фахівців в Україні заробляють у межах $1000–$2000, а майже половина (50%) — не більше $3000 на місяць. Лише 9% респондентів, які залишились в Україні, мають зарплату понад $6000.

Для тих же, хто виїхав за кордон після початку повномасштабного вторгнення, ситуація інша. Лише 35% таких спеціалістів мають дохід до $3000, а 19% — отримують понад $6000. Це пояснюється тим, що в основному виїжджали досвідчені технічні фахівці, здатні швидко адаптуватися до умов іноземного ринку праці.

Розрив між технічними і нетехнічними професіями в ІТ-сфері теж значний.

В Україні 65% нетехнічних спеціалістів заробляють до $2000, серед технічних цей показник становить лише 33%. За кордоном розрив ще чіткіший: до $2000 мають 43% нетехнічних фахівців проти 16% технічних.

Зарплати понад $6000 отримують лише 1% нетехнічних працівників в Україні та 6% — за кордоном. До того ж тільки 15% нетехнічних фахівців в Україні заробляють більше $3000, що підтверджує нерівномірність фінансових можливостей у межах самої галузі.

Втім, у нетехнічних спеціалістів спостерігається позитивна динаміка. Частка тих, хто отримує менше $1000, знизилась: в Україні — з 30% до 25%, за кордоном — з 11% до 7%.

Таким чином, ІТ залишається одним із найбільш прибуткових секторів, але ключові можливості та найвищі доходи зосереджені у руках технічних спеціалістів, особливо за межами України.

Актуальні новини

Схожі статті

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань, які тероризували мешканців Львівської області. Як повідомили в обласному управлінні СБУ, зловмисники систематично вимагали гроші у місцевих жителів, прикриваючись вигаданими борговими зобов’язаннями. Правоохоронці затримали так званого «виконуючого обов’язки» лідера одного з угруповань та двох активних учасників іншої банди. За даними слідства, до складу обох ОЗУ входили […]

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшуки у приміщенні Головного управління Національної гвардії України. Як повідомили джерела OBOZ.UA, обшук проводився у межах розслідування справи про ймовірні порушення під час державних закупівель і зловживання впливом. Офіційних коментарів від НАБУ наразі немає, подробиці справи залишаються закритими. Командувачем Національної гвардії України є бригадний […]

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему в «Нижньодністровській ГЕС», розташованій у Чернівецькій області. Слідство встановило, що посадовці підприємства завдали державі збитків на майже 5 мільйонів гривень. За даними слідчих, організатором оборудки є генеральний директор ГЕС, який у змові з керівницею відділу публічних закупівель та інженером підприємства уклав договори з двома «потрібними» підрядниками. […]

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в Україні у квітні 2025 року становив 15,1%, що на 0,5 відсоткового пункту більше, ніж у березні (14,6%). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%, а з початку року – на 4,3%. Найбільший вплив на інфляцію в квітні мав сегмент продуктів харчування та безалкогольних напоїв — за […]