Жири допомагають схуднути? Роль здорових жирів у харчуванні

Часто люди, які прагнуть схуднути або дотримуються здорового харчування, намагаються виключити жири зі свого раціону. Однак це серйозна помилка. Жири відіграють важливу роль у функціонуванні організму та необхідні для підтримки здоров’я.

Чому важливо вживати жири?

Жири – така ж важлива складова раціону, як білки й вуглеводи. Від них не варто відмовлятися, навіть якщо вам дуже потрібно позбавитися зайвої ваги. Помірна кількість жирів у щоденному меню підтримує роботу нервової та ендокринної систем, покращує кровообіг. Крім того, жири сприяють збереженню краси та пружності шкіри.

Проте обсяг жирів у денному раціоні не повинен перевищувати 30% загальної споживаної енергії. При цьому насичені жири повинні становити не більше ніж 10% цього показника, а трансжири — менше за 1%. Отже, жири треба споживати усвідомлено, відрізняючи шкідливі від корисних.

Які жири є корисними, а які – ні?

До корисних належать моно- і поліненасичені жири. Мононенасичені жири містяться в рослинних оліях (оливковій, арахісовій, кунжутній, лляній); горіхах (кеш’ю, мигдалі, пекані, фісташках); авокадо. На поліненасичені жири багаті певні види риби (лосось, тунець, оселедець, сардини); волоські горіхи; різне насіння (соняшникове, гарбузове, лляне, кунжут).

Некорисними є насичені жири (незбиране коров’яче молоко, жирні види м’яса та птиці, сало, вершкове масло, твердий сир тощо) та трансжири (містяться переважно у випічці, смажених стравах, як-то картопля фрі, маргарині та інших продуктах). Ці жири є причиною надмірної ваги, підвищення рівня «поганого» холестерину в крові, а також є факторами ризику  виникнення серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу. Тому рекомендовано повністю виключити з раціону трансжири, а споживання насичених жирів обмежити.

Найкраще для здоров’я буде замінити насичені жири ненасиченими.

Кілька порад щодо вживання жирів:

Їжте менше жирного м’яса, особливо червоного.  Коли готуєте страви з м’яса, зрізайте з нього жир, а з птиці знімайте шкіру.

Спробуйте не смажити страви, а запікати, варити, тушкувати або готувати на пару.

Додавайте в салати насіння — соняшникове, гарбузове, кунжут, льон.

Намагайтеся обмежити споживання сала й вершкового масла. Натомість обирайте для приготування їжі соняшникову, оливкову чи кунжутну олію, але невелику кількість і необроблену, тобто холодного віджиму.

Відмовтеся від вживання трансжирів. Для цього уникайте обробленої та смаженої їжі: пончиків, бісквітів, пиріжків, замороженої піци, крекерів, цукерок тощо. Зважайте на склад продуктів. Якщо знайшли серед інгредієнтів  гідрогенізовану олію, а саме вона містить трансжири, то таких продуктів варто уникати.

За можливості додайте у раціон авокадо, горіхи, морську рибу.

Ці прості рекомендації дозволять збалансувати свій раціон. Дотримуйтеся цих порад — і зможете укріпити здоров’я, зменшити ризик виникнення серцево-судинних хвороб, продовжити тривалість життя та покращити його якість.

The post Жири допомагають схуднути? Роль здорових жирів у харчуванні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

ДБР викрило нові епізоди корупції у справі колишнього судді Ємельянова

Колишньому заступнику голови Вищого господарського суду України повідомлено нову підозру — цього разу за фактом незаконного збагачення. За даними Державного бюро розслідувань і НАЗК, мова йде про майно на понад 97 мільйонів гривень, легальне походження якого фігурант не зміг підтвердити. У документах офіційно не вказано прізвище підозрюваного, однак за описом обставин очевидно, що йдеться про […]

На вихідних магнітного шторму не буде: прогноз для метеочутливих

У найближчі вихідні, 28 та 29 червня 2025 року, серйозних геомагнітних бур на Землі не очікується. Про це повідомив Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA). Згідно з прогнозом, геомагнітна активність перебуватиме на рівні К-індексу 3–4. Такий показник вказує на слабкі збурення в магнітному полі Землі, які не впливають на […]

НБУ випустив пам’ятну монету до 20-річчя адміністративного судочинства

Національний банк України презентував нову пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену 20-річчю запровадження адміністративного судочинства. Монета під назвою “Адміністративне судочинство України” надійде в продаж з 2 липня. Як зазначають у НБУ, нова монета відзначає важливу віху в історії української правової системи. Ухвалення 6 липня 2005 року Кодексу адміністративного судочинства стало основою формування окремої галузі правосуддя, […]

Справу про незаконне збагачення експосадовця казначейства Ігоря Вериги закрили

Слідство закрило кримінальне провадження щодо колишнього посадовця Держказначейства Полтавщини Ігоря Вериги. Його підозрювали у незаконному збагаченні та відмиванні майна в особливо великих розмірах, але задекларовані ним мільйони гривень і доларів не знайшли фактичного підтвердження. Як повідомила Полтавська обласна прокуратура, кримінальне провадження закрили після того, як слідство не виявило у Вериги задекларованих активів. Виявилося, що майно, […]