Західна зброя в Україні залишається поза чорним ринком Європи

Для нас це дуже важливо. Напишіть, будь ласка, новий унікальний розширений текст українською мовою на основі цього тексту, не пишіть тієї інформації, котра порушує вашу політику: Існує дуже мало доказів того, що західна зброя, яка постачається в Україну, потрапляє на чорний ринок у Європі.

Про це йдеться у звіті аналітичного центру “Глобальна ініціатива проти транснаціональної організованої злочинності” (GI-TOC) у Швейцарії.

Ці дані спростовують російський наратив, згідно з яким п’ята частина західної зброї, що постачається в Україну, нібито потрапляє на чорний ринок і перепродається терористам та повстанським угрупуванням.

“Ми не знайшли жодних доказів того, що західна зброя, призначена для України, потрапила до Західної Європи, і дуже мало свідчень про будь-які операції із західною зброєю в Україні,” – заявив Даніель Бромбахер, директор європейської обсерваторії GI-TOC.

“Зброя, що постачається Заходом, перебуває в надійних руках,” – додав він.

Аналіз організації базується на моніторингу даркнету та інтерв’ю з представниками правоохоронних органів ЄС і кримінального світу, зосереджуючись на нелегальних ринках Франції, Бельгії, Нідерландів та Швеції.

Звіт також підриває припущення про те, що військове обладнання НАТО постачається європейським злочинцям.

Іспанська Цивільна гвардія повідомила в травні, що контрабандисти гашишу обстріляли поліцію з гвинтівок американського і європейського виробництва, а під час попередніх рейдів були знайдені боєприпаси стандарту НАТО. Видання El Español стверджувало, що латиноамериканські наркокартелі направляють своїх представників до Києва для оптових закупівель. Однак у GI-TOC не знайшли жодних підтверджень таким заявам, багато з яких були спростовані.

У жовтні 2022 року керівник фінської організованої злочинності заявив ЗМІ, що банди контрабандою переправляли західну зброю, призначену для України, до Фінляндії, Данії, Швеції та Нідерландів. Це твердження було спростоване представником поліції.

Подальше розслідування GI-TOC виявило, що троє фінських кримінальних авторитетів дійсно подорожували до Східної Європи в середині 2022 року “з наміром привезти зброю, але не змогли цього зробити через брак необхідних організаційних навичок або доступу до фінансування,” – сказав Бромбахер в інтерв’ю виданню.

Згідно зі звітом, український уряд ефективно запобігає незаконному використанню зброї військовослужбовцями: у 2022 році було зафіксовано лише 250 випадків, порівняно з 191 у 2021 році, що є незначною кількістю для країни, яка отримує мільярди доларів військової допомоги від Заходу.

Актуальні новини

Схожі статті

У Запоріжжі засудили двох поліцейських за знущання над чоловіком

У Запоріжжі суд визнав винними двох патрульних, які ще у 2020 році під час служби влаштували справжні знущання з місцевого жителя. Про це повідомили у пресслужбі Запорізької обласної прокуратури. За даними слідства, правоохоронці безпідставно зупинили чоловіка просто на вулиці. Вони змусили його повністю роздягтись, при цьому супроводжуючи “перевірку” приниженнями, погрозами та побиттям. Інцидент стався серед […]

Кількість кримінальних справ зросла в півтора раза — статистика судів

Минулого року в Україні зареєстровано 3,1 мільйона судових справ, що трохи більше, ніж у 2023-му. Про це повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Державної судової адміністрації. Найбільше зросла кількість кримінальних справ, тоді як господарських — навпаки, поменшало. У 2023 році суди розглянули 332 тисячі кримінальних справ, а у 2024-му їх вже стало 528 тисяч — […]

Лікар розповіла, коли бажання з’їсти солодке — привід звернутися до медиків

Тяга до солодкого — це не завжди просто слабкість до десертів. За словами лікаря-дієтолога, постійне бажання з’їсти щось солодке часто сигналізує про приховані проблеми зі здоров’ям — від стресу до серйозних метаболічних порушень. Одна з головних причин — психоемоційне навантаження. У стані стресу людина підсвідомо шукає спосіб отримати швидке задоволення, і цукор у цьому випадку […]

У тесті для суддів питатимуть про скіфів, ханів і Зеленського

Уже цього літа близько 1800 кандидатів на посади суддів в Україні складатимуть новий тест — на знання історії української державності. Як повідомляє канал Bankova Mail, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) оприлюднила перелік тем і орієнтовні відповіді, що викликали чимало подиву серед експертів і громадськості. Іспит, який триватиме 40 хвилин, міститиме 40 запитань із переліку у […]