Євген Дикий запропонував залучати студентів до збиття “Шахедів”

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“Вони постійно збільшують виробництво і кількість дронів, при цьому використовують різноманітні тактики для того, щоб виснажити нашу систему протиповітряної оборони (ППО)”, – зазначив Дикий в інтерв’ю “Спецпроєкти Сергія Мамаєва”. Однією з таких тактик є використання дронів-обманок, які, завдяки спеціальним дзеркалам, добре помітні на радарах, що дозволяє відволікати сили ППО від основної загрози.

Цей підхід має на меті не тільки створення дефіциту ракет у ППО, але й призводить до перевтоми військових, які полюють на ці дрони. Враховуючи це, Дикий пропонує зосередити зусилля на збільшенні кількості мобільних груп, здатних ефективно реагувати на загрози.

Цивільні як частина оборони

На думку експерта, однією з можливих відповідей на нові виклики є залучення до боротьби з дронами цивільного населення. В Україні є багато заброньованих чоловіків, які фізично здорові і придатні до служби. За словами Дикого, їх можна залучити до захисту неба, організувавши мобільні групи, які могли б почергово виконувати бойові чергування.

“Не бачу проблеми в тому, щоб студенти, які мають відстрочку, або люди, які заброньовані на роботах, допомагали в боротьбі з “Геранями” в свій вільний час”, – зазначив експерт. Він підкреслив, що це дозволить зняти частину навантаження з ППО, яке зараз відчувають військові.

Переведення мобільних груп у піхоту

Дикий також звернув увагу на проблему переведення мобільних вогневих груп у піхотні підрозділи через нестачу людей на фронті. Цю проблему можна було б розв’язати, використовуючи цивільних для боротьби з дронами, що дозволить зберегти основні сили для інших важливих завдань на фронті.

“Ми можемо розгорнути значно більше мобільних груп, ніж є зараз, і це допоможе зміцнити оборону країни”, – підсумував експерт.

Актуальні новини

Схожі статті

Директори «Харківзеленбуду» та «Харківських тепломереж» підозрюються у недостовірному декларуванні

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило повні перевірки декларацій керівників двох ключових комунальних підприємств Харкова — КП «Харківські теплові мережі» та КП «Харківзеленбуд». Результати перевірок виявили масштабне приховування майна, доходів та інших активів, загальна сума яких перевищує 14 млн грн. Як повідомляє НАЗК, директор КП «Харківзеленбуд» у деклараціях за 2022 та 2023 роки не […]

У столиці триває обговорення кандидатів на посади голів райдержадміністрацій

За інформацією наших джерел, голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник зумів пролобіювати призначення своєї людини – Олександра Ковтунова на голову Дарницького району. За інформацією ЗМІ, Олександр Ковтунов народився у Курську. Трудову біографію розпочав як санітар дитячої обласної лікарні у Кропивницькому. У 2001 році став комерційним директором у ПП «Кіровоградська нефтяна компанія», тоді був керівником […]

Суд виніс умовні вироки у справі смертельної ДТП з кортежем Ярославського

Харківський суд виніс вирок у гучній справі про смертельну ДТП, яка сталася 9 лютого 2022 року за участі автомобіля з кортежу відомого бізнесмена Олександра Ярославського. Суд визнав винними двох чоловіків у спробі приховати злочин і засудив їх до трьох років позбавлення волі. Втім, відбувати покарання їм не доведеться — суд призначив умовний термін з випробувальним […]

Сни можуть попереджати нас про хвороби

Сни — це не просто випадкові картинки, які виникають у нашій уяві вночі. Вони — віддзеркалення підсвідомості, яка, на відміну від нашої свідомості, не спить і не замикається у межах логіки. Уві сні вона “говорить” з нами мовою символів, емоцій і образів. Іноді ці сигнали варто сприймати як попередження — про небезпеку, хворобу чи психологічний […]