ЄС не здатен надати Україні артснаряди в обіцяній кількості

Ситуація, що склалася, викликає занепокоєння серед військових експертів та політиків. Вони застерігають, що нестача артилерійських боєприпасів може суттєво вплинути на хід бойових дій. Деякі аналітики навіть прогнозують можливість повторення так званого “снарядного голоду”, який вже спостерігався раніше.

За даними дослідження журналістського консорціуму, європейські виробники можуть виготовляти значно менше снарядів, ніж заявляють офіційні представники ЄС. Наприклад, виробнича потужність ЄС оцінюється приблизно в 600 тисяч снарядів на рік, що значно менше від заявлених 1,7 мільйона снарядів на рік до кінця 2024 року.

«Я думаю, що в Європі є, можливо, лише кілька країн, які мають запаси снарядів 155-мм на 30 днів», – сказав постійний секретар Міністерства оборони Естонії Кусті Салм у коментарі Delfi Estonia.

Той факт, що ЄС не встигає за оборонними потребами України, здається очевидним і представникам самої європейської збройової промисловості.

«Досвід війни в Україні показує величезний попит на артилерійські боєприпаси. Наявні виробничі потужності в західному світі не відповідають цим обсягам», – заявив у червні один із провідних європейських виробників зброї Rheinmetall.

Ця нестача снарядів стає причиною запізнень у поставках до України, яка знаходиться в активному конфлікті з Росією. Україна звертається до ЄС для отримання підтримки, проте обіцянки щодо постачання снарядів часто не виконуються через технічні та організаційні проблеми в європейській збройовій промисловості.

«Думаю, що частина програм недовиконана не тому, що хтось не захотів, а тому, що відбуваються дискусії всередині – хто виготовляє, хто кому платить, чи виконані всі зобов’язання покласти в «спільну касу» гроші. Хтось каже – «я все віддав, компенсуйте мені», або якась одна країна все блокує», – розповів Олексій Резніков.

Незважаючи на це, Україна посилює власні зусилля щодо виробництва артилерійських снарядів калібру 155 мм, щоб забезпечити власні потреби. Наприклад, планується запуск власного серійного виробництва цих снарядів, що дозволить країні збільшити самодостатність у цій стратегічно важливій галузі.

За даними Мінстратегпрому, українські збройні компанії домовилися із двома неназваними американськими фірмами та однією європейською – це Rheinmetall – про спільне виробництво 155-мм снарядів.

Після початку повномасштабної війни Україна вперше за часи незалежності розпочала масове виробництво боєприпасів радянських калібрів і з того часу вийшла на потужність у кілька десятків тисяч снарядів на місяць.

Актуальні новини

Схожі статті

У Херсоні судитимуть колаборанта-пропагандиста

Херсонська обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт щодо місцевого жителя, якого звинувачують у колабораційній діяльності, посяганні на територіальну цілісність України та виправдовуванні збройної агресії Росії. Дії обвинуваченого кваліфіковано за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за ч. 6 ст. 111-1 та ч. 2 ст. 436-2. Як встановило слідство, в серпні 2022 року, перебуваючи в […]

Рубіо після розмови з Лавровим: США підтримують мирний план Трампа

Держсекретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, під час якої привітав досягнення угоди про масштабний обмін військовополоненими між Україною та РФ. Про це американський дипломат повідомив у своєму дописі в соцмережі X. «США представили сильний мирний план щодо України, і ми вітаємо угоду про обмін військовополоненими, досягнуту в […]

На Вінниччині чоловік забив жінку палицею під час сварки

У селі Хмільницького району Вінницької області сталася трагедія — від отриманих травм померла 29-річна жінка. Як повідомляє поліція, інцидент трапився 14 травня під час спільного розпивання алкоголю з 44-річним знайомим. Між учасниками застілля виник конфлікт, який переріс у насильство. Чоловік у ході сварки вдарив жінку металевою палицею по тулубу. Від отриманих ушкоджень вона знепритомніла і […]

Українська телеведуча Ольга Фреймут розповіла, як ботокс погіршив її стан під час боротьби з мігренями

Українська телеведуча, письменниця та експертка з етикету Ольга Фреймут зізналася, що перші косметичні інʼєкції зробила не задля краси, а через проблеми зі здоров’ям. У розмові з Раміною Есхакзай для її ютуб-каналу зірка поділилася особистою історією про невдалу боротьбу з хронічними мігренями. За словами Фреймут, одного разу косметолог запропонувала їй ін’єкції ботоксу як засіб проти сильних […]