Як зміниться ринок праці в Україні в 2025 році

У 2025 році український ринок праці буде орієнтований на залучення молоді, жінок, ветеранів та осіб з інвалідністю. У зв’язку з цим, роботодавці шукатимуть кандидатів із гнучкими навичками, готових до навчання та адаптації до нових умов. Очікується, що ринок праці зазнає значних змін, які можуть як поглибити кризу, так і стати початком відновлення економіки.

За словами Марії Абдулліної, керівниці напрямку Робота на одному з кадрових порталів, основними викликами для українського ринку праці в 2025 році є кадровий дефіцит, необхідність адаптації ринку до нових реалій, а також зростаюча роль інклюзії та перекваліфікації працівників.

65% роботодавців прогнозують погіршення кадрової кризи, оскільки вже у 2024 році 71% компаній відчули нестачу кваліфікованих спеціалістів. Це означає, що бізнеси повинні бути готові адаптуватися до нових викликів, серед яких розширення інклюзивності, перекваліфікація працівників та використання гнучких моделей зайнятості.

Різноманітність і рівність можливостей на ринку праці стають важливими вимогами часу. Важливою частиною цього процесу є залучення:

  • молоді до 25 років (46% компаній);
  • жінок (34% компаній);
  • студентів (33% компаній);
  • ветеранів, які повертаються до мирного життя.

Зважаючи на зростаючу кількість людей з інвалідністю, прогнозується також підвищення рівня їхнього працевлаштування. Для цього бізнесу буде потрібна адаптована інфраструктура та програми навчання.

У відповідь на потреби ринку праці, все більше компаній планують інвестувати в розвиток своїх працівників. 56% компаній вже заявили про намір інвестувати в програми перекваліфікації та підвищення кваліфікації своїх співробітників. Уряд також активно підтримує ініціативи, спрямовані на зменшення структурного дисбалансу на ринку праці, через гранти та податкові пільги для освітніх ініціатив.

Особливу увагу потрібно приділити ветеранам. Дослідження показали, що ветерани надають перевагу роботі в колективах, де працюють інші ветерани, і найбільшим запитом є програми перекваліфікації.

У 2025 році також очікується значна зміна в політиці працевлаштування осіб з інвалідністю. Президент України підписав законопроєкт №5344-д, який зобов’язує органи влади та приватні підприємства створювати робочі місця для осіб з інвалідністю або сплачувати цільовий внесок. Закон набирає чинності з 1 січня 2026 року і передбачає:

  • обов’язкове створення робочих місць для осіб з інвалідністю (від 1 місця в компаніях з 8-25 працівниками до 4% від загальної кількості робочих місць у більших компаніях);
  • можливість сплати цільового внеску замість створення робочих місць;
  • фінансова підтримка адаптації робочих місць;
  • соціальний супровід та професійна адаптація працівників.

The post Як зміниться ринок праці в Україні в 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

На вихідних магнітного шторму не буде: прогноз для метеочутливих

У найближчі вихідні, 28 та 29 червня 2025 року, серйозних геомагнітних бур на Землі не очікується. Про це повідомив Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA). Згідно з прогнозом, геомагнітна активність перебуватиме на рівні К-індексу 3–4. Такий показник вказує на слабкі збурення в магнітному полі Землі, які не впливають на […]

НБУ випустив пам’ятну монету до 20-річчя адміністративного судочинства

Національний банк України презентував нову пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену 20-річчю запровадження адміністративного судочинства. Монета під назвою “Адміністративне судочинство України” надійде в продаж з 2 липня. Як зазначають у НБУ, нова монета відзначає важливу віху в історії української правової системи. Ухвалення 6 липня 2005 року Кодексу адміністративного судочинства стало основою формування окремої галузі правосуддя, […]

Справу про незаконне збагачення експосадовця казначейства Ігоря Вериги закрили

Слідство закрило кримінальне провадження щодо колишнього посадовця Держказначейства Полтавщини Ігоря Вериги. Його підозрювали у незаконному збагаченні та відмиванні майна в особливо великих розмірах, але задекларовані ним мільйони гривень і доларів не знайшли фактичного підтвердження. Як повідомила Полтавська обласна прокуратура, кримінальне провадження закрили після того, як слідство не виявило у Вериги задекларованих активів. Виявилося, що майно, […]

Блокування банківських карток: чому українці дедалі частіше стикаються з фінансовим моніторингом

Українські банки посилили перевірку грошових операцій, що призвело до зростання випадків блокування карток клієнтів. Згідно із законодавством про протидію відмиванню коштів, фінансові установи зобов’язані перевіряти перекази, які мають ознаки ризикових. У результаті дедалі більше українців стикаються з ситуаціями, коли доступ до грошей блокується без попередження. Причинами для блокування можуть стати: регулярні перекази між фізичними особами […]