Відступ з Курської області: що означає рішення України

Стрімке просування російських військ у Курській області змусило українські сили до вихідних залишити майже всю територію, окрім невеликої ділянки. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За даними українських чиновників, рішення про відведення військ було прийнято для збереження життів військових та оптимального розподілу ресурсів на інших фронтах. Втім, це рішення викликало суперечки як серед міжнародних аналітиків, так і всередині самої країни.

Україна сподівалася утримати територію в Курську як козир на мирних переговорах, але українські чиновники заявили, що війська необхідно вивести, щоб зберегти життя людей.

Критики Курської операції заявили, що виведення військ показало, що це була марнотратна нерозсудливість, унаслідок якого було розтрачено деякі з найкращих українських військ і їхню цінну західну бронетехніку, яка була вкрай необхідна на інших фронтах України.

Однак деякі аналітики заявили, що Україна, яка поступається за чисельністю та озброєнням своєму гігантському сусідові, була змушена використовувати нестандартні рішення.

“Що таке один поганий варіант серед безлічі поганих варіантів? Україна стикається з дилемою за дилемою?” – сказав Нік Рейнольдс із Королівського інституту об’єднаних збройних сил у Лондоні.

За словами українських чиновників, операція досягла деяких зі своїх початкових цілей: довела українцям і західним прихильникам, що військові все ще можуть вести наступальні дії, запобігла очікуваному російському вторгненню в тому самому районі та захопила солдатів для обміну на українських ув’язнених, які перебувають у нелюдських умовах у російських в’язницях.

При цьому Україні вдалося стабілізувати ключові ділянки лінії фронту на сході України, відтіснивши Росію в районі Покровська і контратакувавши біля Торецька, який був на межі захоплення.

Тактика росіян у Курській області

Як пише WSJ, в умовах, коли українці постійно обстрілювали їхню бронетехніку, росіяни покладалися на артилерію, авіаудари і піхоту, щоб просуватися вперед складною місцевістю Курської області, заповненою болотами і м’якою землею, не здатною витримати важку техніку в дощову пору року.

Крім того, в Курську область були перекинуті північнокорейські солдати, які проривалися вперед під шквальним вогнем, не знаючи сучасних маневрів на полі бою, але демонструючи фізичну силу і хоробрість:

“В одному з боїв українські сили спеціальних операцій вісім годин відбивалися від хвиль північнокорейських солдатів, зрештою в них закінчилися боєприпаси, і вони відступили, захопивши полоненого, який пізніше помер від отриманих ран”.

Один із бійців ЗСУ зазначає, що північнокорейці були всюди, “їх неможливо було порахувати”.

Вирішальне значення для просування росіян мав новий вид безпілотників, керованих по оптоволоконному кабелю, які не піддаються українським електронним перешкодам.

“До початку березня українські війська не могли перекинути техніку до Курська або з Курська без того, щоб не потрапити під град російського вогню, що унеможливило практично систематичну евакуацію поранених або підкріплень”, – пише WSJ.

Минулими вихідними солдати, які перебували в цьому районі, повідомили, що шляхи постачання військ, що залишилися, перебувають під обстрілом і практично не прохідні для транспортних засобів, а артилерія і безпілотники працюють над тим, щоб стримати просування і дати їм можливість відійти.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що оточення українських військ у Курській області Росії немає, операція ЗСУ “в певних районах” регіону триває.

Аналітики ISW писали, що Росія звинувачує українських військових нібито у військових злочинах у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.

The post Відступ з Курської області: що означає рішення України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

У тесті для суддів питатимуть про скіфів, ханів і Зеленського

Уже цього літа близько 1800 кандидатів на посади суддів в Україні складатимуть новий тест — на знання історії української державності. Як повідомляє канал Bankova Mail, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) оприлюднила перелік тем і орієнтовні відповіді, що викликали чимало подиву серед експертів і громадськості. Іспит, який триватиме 40 хвилин, міститиме 40 запитань із переліку у […]

У Переяславі звільнили директора заповідника, замість нього призначили родичку Навального

У Національному історико-етнографічному заповіднику “Переяслав” відбулися гучні кадрові зміни, які вже викликали публічну критику. Суд ухвалив рішення про тимчасове усунення генерального директора Олексія Лукашевича з посади через підозру в отриманні хабаря. Його обов’язки наразі виконує Марина Навальна – депутатка міськради від партії “За майбутнє”, а також родичка російського опозиціонера Олексія Навального. 30 квітня суд відсторонив […]

Свято хліба, вчителя й мирного співіснування: що відзначають 16 травня

Середина травня в Україні ознаменована одразу кількома важливими подіями — церковними, світськими та народними. 16 травня вшановують святих, згадують українських діячів, дотримуються прикмет і заборон, а у світі — святкують День світла та мирного співіснування. Яке сьогодні церковне свято За новоюліанським календарем ПЦУ сьогодні відзначає день памʼяті преподобного Феодора Освяченого — одного з великих подвижників […]

Погода 16 травня: на заході — холод і дощі, на сході — сонце і +22

У п’ятницю, 16 травня, Україна опинилася в полоні яскравих погодних контрастів. Якщо на заході та півночі країни — прохолода і дощі, то південний схід отримає свій шматок весняного тепла. За даними УНІАН, температура повітря коливатиметься від +9° у західних регіонах до +22° на сході. Захід — холодно та вогко Найхолодніше буде традиційно на заході. У […]