Відносини між Києвом та Вашингтоном стають напруженими через корупцію в Україні

За даними видання Washington Post, президент України Володимир Зеленський висловив глибоке розчарування під час своєї останньої зустрічі з американським держсекретарем Ентоні Блінкеном. Західні партнери вновь підкреслили важливість посилення боротьби з корупцією в Україні.

Як передає американське видання “The Washington Post” випустив матеріал про все більш напружені відносини між Києвом, Вашингтоном та іншими західними партнерами щодо боротьби з корупцією.

У матеріалі йдеться про те, що українські чиновники наполягають на тому, що вони борються з корупцією так само запекло, як їхні війська воюють із російськими окупантами на сході.

Але західні уряди, включаючи Сполучені Штати, кажуть, що цього все ще недостатньо, і це джерело все більшої напруженості у відносинах між Києвом та деякими з його найсильніших прихильників, що створює постійну загрозу для додаткової економічної та військової допомоги.

У статті йдеться про гучні справи та антикорупційні агенції, але, як зазначають автори матеріалу, американські чиновники, включаючи держсекретаря Ентоні Блінкена, кажуть, що цього все ще недостатньо.

Видання наводить слова українських чиновників про те, що ці справи свідчать про узгоджені та успішні зусилля щодо боротьби з хабарництвом. Однак усі обвинувачені наполягають на своїй невинності, і їхні справи ще не передано до суду.

“Те, що кількість справ подвоїлася, не означає, що корупції побільшало вдвічі. Навпаки: Це означає, що ми працюємо вдвічі ефективніше, ніж раніше”, — цитує видання главу САП Олександра Клименка.

Західні столиці, зазначає WP, проте не так у цьому впевнені. На кону боротьби з корупцією в Україні стоять мільярди – не лише власні податкові кошти, а й західна військова та економічна допомога.

“Багато хто в таборі Зеленського у приватних розмовах стверджує, що, хоча корупція залишається проблемою, антикорупційні зусилля будуть відволікати від того, що, на їхню думку, має бути головним: перемоги над Росією”, — пише WP.

При цьому, зазначає The Washington Post, українські чиновники скаржаться, що американці та європейці часто використовують стереотип про корумпованість України як привід для затримки чи протидії життєво необхідної допомоги, “і що це звинувачення є не лише кліше, а й свідченням лицемірства у столицях, які мають власні проблеми із корупцією”.

Актуальні новини

Схожі статті

Глобальне потепління позбавляє людей сну та підриває здоров’я

Зростання температури у світі призводить не лише до кліматичних катастроф, а й до менш помітних, але небезпечних наслідків — порушення сну. Особливої уваги заслуговують нічні температури, які дедалі частіше перевищують позначку в 27 °C. Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, показало, що нічна спека серйозно впливає на якість сну і провокує розвиток обструктивного апное […]

Найзаможніша співачка України показала свій палац: всередині – золото, мармур і студія звукозапису

Камалія відчинила двері свого дому для журналістів і вразила глядачів масштабами та гламуром інтер’єру. У програмі «По Хатах на Люкс ФМ!» зірка провела екскурсію по маєтку, який оцінює в 15 мільйонів доларів. Триповерховий особняк Камалія придбала ще у 2009 році, щоправда, тоді це були лише «голі стіни». Співачка особисто займалася дизайном і добором усіх деталей […]

Незвичний присмак у роті може бути симптомом серйозного захворювання

Часом організм сигналізує про неполадки способом, який легко проігнорувати — наприклад, появою дивного присмаку в роті. Якщо це явище не пов’язане з їжею та не зникає тривалий час, варто поставитися до нього серйозно: воно може свідчити про приховані проблеми зі здоров’ям. Медики наголошують, що присмак у роті може бути симптомом порушень в роботі внутрішніх органів. […]

Як організм сигналізує про дефіцит магнію і чим це може загрожувати

Магній — один із ключових мікроелементів, що забезпечує стабільну роботу багатьох систем організму. Він бере участь у м’язових скороченнях, синтезі РНК і білка, метаболізмі енергії, а також сприяє зміцненню кісток і зубів. Проте організм не здатен виробляти цей елемент самостійно, тож щоденне його надходження з їжею — критично важливе. Якщо рівень магнію в організмі знижується, […]