В Україні зарплати зростають, але бракує фахівців

Український ринок праці за останній рік стабілізувався на понад 90%, проте дефіцит кваліфікованих працівників залишається гострою проблемою. Роботодавці змушені підвищувати зарплати, щоб залучити досвідчені кадри, тоді як багато компаній не мають ресурсів для навчання нових співробітників.

Середня зарплата в Україні наразі становить 23,5 тис. грн, хоча в Києві цей показник сягає 26,5 тис. грн. Найшвидше зростають зарплати у сферах телекомунікацій (+9%), страхування (+7%) та медіа (+7%).

Дані Держстату за останній квартал 2024 року свідчать про загальне підвищення зарплат на 25,6%. Найбільший ріст відзначається в таких сферах:

  • авіація – +50,6% (до 54,6 тис. грн);
  • телекомунікації – +39,2% (до 57,5 тис. грн);
  • сільське господарство – +33,9% (до 20,2 тис. грн);
  • поштова діяльність – +33,7% (до 17,9 тис. грн).

Високий рівень зарплат у цих галузях зумовлений гострою нестачею кадрів. Роботодавці змагаються за спеціалістів, які одразу готові виконувати робочі завдання.

Єдиний сектор, де спостерігається конкуренція за робочі місця, – IT. Найбільший попит мають віддалені вакансії:

  • Front-end розробники
  • графічні дизайнери
  • копірайтери
  • відеомонтажери
  • перекладачі

Водночас ринок перенасичений кандидатами на ці посади, що ускладнює працевлаштування молодих спеціалістів.

Завершення війни призведе до демобілізації сотень тисяч українських військових, проте більшість ветеранів не повернуться на колишні робочі місця. За даними Національного інституту стратегічних досліджень:

  • 50% ветеранів хочуть відкрити власний бізнес;
  • 12% вже мають свою справу;
  • 10% готові працювати найманими працівниками.

Деякі компанії розробляють програми реінтеграції ветеранів, проте більшість роботодавців не готові вкладати кошти в навчання. Найкращим варіантом може стати державна підтримка для відкриття бізнесу ветеранами.

Міністерство економіки України вже пропонує гранти на започаткування власної справи для учасників бойових дій у розмірі від 250 тис. до 1 млн грн.

The post В Україні зарплати зростають, але бракує фахівців first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

Директорці з Полтавщини оголосили підозру через несплату податків на постачанні продуктів військовим

Директорці приватного підприємства з Полтавської області оголосили про підозру в умисному ухиленні від сплати податків у великих розмірах під час виконання контрактів із постачання продуктів харчування для військових. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора. За інформацією слідства, протягом 2022–2023 років підприємство постачало харчові продукти військовій частині Національної гвардії України в Києві, а також іншому […]

5 тисяч гривень надбавки: хто має право на підвищену пенсію у 2025 році

У 2025 році в Україні зросла надбавка до пенсії для громадян, які брали участь у боротьбі за незалежність України в XX столітті й зазнали переслідувань з боку радянського режиму. Після щорічної індексації вона становить 5000 гривень. Про це повідомляє Пенсійний фонд України. Йдеться про осіб, які були засуджені, ув’язнені або примусово направлені до психіатричних закладів […]

НАБУ провело обшук в ексміністра оборони Резнікова у справі про закупівлі для армії

У четвер, 3 липня, детективи Національного антикорупційного бюро провели обшуки у колишнього міністра оборони України Олексія Резнікова. Про це повідомило видання ZN.UA з посиланням на джерела у правоохоронних органах. За попередніми даними, обшуки відбулися у межах розслідування справи про закупівлі харчових продуктів для Збройних сил України за завищеними цінами. Хоча раніше, у квітні, в НАБУ […]

Поки Трамп вагається, Росія розгортає тотальний терор по Україні

Поки адміністрація Дональда Трампа відступає у своїй підтримці України, Росія скористалась нагодою і нарощує військовий тиск по всьому фронту. Про це пише The Wall Street Journal, посилаючись на джерела в американській розвідці та аналітичних центрах. За даними журналістів, у нещодавній телефонній розмові із Трампом Володимир Путін дав чітко зрозуміти, що не збирається змінювати свої цілі […]