Українці не можуть купити квитки: «Укрзалізницю» підозрюють у махінаціях

У соцмережах набирає обертів обурення через неможливість купити квитки на потяг у популярних напрямках. Пасажири масово скаржаться на «Укрзалізницю»: квитки зникають за кілька секунд після відкриття продажу, а згодом з’являються в Telegram-каналах утричі дорожче. У компанії відповіли, що в усьому винен високий попит.

Компанія закликала українців оформлювати квитки не в касах, а в мобільному застосунку, мовляв, так шансів більше. Але пасажири з цим не згодні.

«Відкриваю застосунок рівно о 8:00 — і вже все розкуплено. Натомість лишається два квитки в спальний вагон по 2800 грн. Це я проспав, чи система так “допомагає”?», — скаржиться користувач, який намагався купити квиток із Запоріжжя на Закарпаття.

Дехто пишається тим, що зміг «вполювати» квитки завдяки постійному моніторингу застосунку, проте в коментарях більшість обурюється: на кожне місце — по 4–5 охочих, і це ще до того, як з’являється перевірка на «робота», або ж підвисає система.

Зі слів пасажирів, щоранку о 8:00 відбувається запуск продажів за 20 днів до рейсу. Але вже за хвилину — жодного вільного місця. І тут починає діяти тіньова схема: основну частину квитків скупають боти або підставні акаунти, а потім ті ж квитки з’являються в Telegram — але вже в кілька разів дорожче.

«Це не попит, це махінації. Якщо за секунду немає жодного купе чи плацкарту, але потім вони магічно виникають у перекупів — то “Укрзалізниця” явно в темі», — переконані обурені клієнти.

Найбільші проблеми фіксують на міжнародних напрямках: Київ–Варшава, Львів–Перемишль, Чернівці–Бухарест. У внутрішньому сполученні, як-от Кременчук–Львів, ситуація трохи краща — місця з’являються, але швидко розлітаються.

«Сім днів поспіль чекала 8:00, щоби взяти квитки. І змогла лише на сьомий», — ділиться пасажирка, якій пощастило лише частково.

Що каже «Укрзалізниця»

У компанії пояснюють ситуацію зникненням поїздів через війну, окупацію територій, і підвищеним попитом у літній період. Крім того, частину квитків бронюють для дитячих груп, а також залишають резерв для військовослужбовців.

Водночас це не знімає підозр з «УЗ»: користувачі впевнені, що проблема не тільки в попиті, а й у тому, що система дозволяє автоматизованим ботам «виловлювати» місця.

«Додаток став гіршим. Ти або проходиш перевірку “я не робот” зі світлофорами, або дивишся, як система зависає на моменті оплати, а квитків вже немає», — зазначають пасажири.

Користувачі також пропонують «Укрзалізниці» скасувати обмеження у 20 днів до дати рейсу. На їхню думку, це лише підігріває ажіотаж і сприяє тіньовому ринку.

Актуальні новини

Схожі статті

Компанія Максима Кріппи викупила розкішний маєток і базу в Козині за 311 мільйонів

У розпал літа тривають малопомітні, але стратегічно важливі торги за елітну нерухомість, що колись належала державним структурам. Черговим об’єктом став масштабний комплекс у Козині — колишня база відпочинку з маєтком, рестораном і численними спорудами, які Промінвестбанк продав за 311,11 млн грн. Покупцем стала компанія, пов’язана з бізнесменом Максимом Кріппою — одним із найзагадковіших мільйонерів українського […]

На Київщині підрядник привласнив 500 тисяч на фіктивному ремонті

У Київській області завершено досудове розслідування щодо 41-річного директора підприємства, який підробив документацію на ремонт дороги у селі Вища Дубечня та незаконно отримав майже пів мільйона гривень з бюджету. Як повідомляє поліція Київщини, підприємець уклав договір з Пірнівською сільською радою на проведення капітального ремонту однієї з вулиць у Вишчій Дубечні. Однак роботи виконані не в […]

Завідувачка гуртожитків вимагала хабар у військового за житло

66-річну завідувачку гуртожитків одного з військових містечок в Одеській області викрили на вимаганні неправомірної вигоди у військовослужбовця. Як повідомила поліція регіону, чиновниця вимагала 4,5 тисячі доларів за сприяння в отриманні житла, яке військовий мав право отримати і без стороннього втручання. Згідно з матеріалами слідства, наприкінці червня посадовиця пообіцяла 25-річному військовому допомогу у “закріпленні” за ним […]

НАБУ провело обшук у колишнього заступника голови ОП Ростислава Шурми в Німеччині

У середині липня детективи НАБУ спільно з німецькими правоохоронцями провели обшук у будинку колишнього заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми, який нині мешкає в передмісті Мюнхена. За інформацією видання Українська правда, у Шурми вилучили мобільний телефон. Обшук відбувся вранці 15 липня — майже одразу після гучної справи щодо глави «Нафтогазу» Олексія Чернишова, якого НАБУ і […]