У ТЦК пояснили, що означає статус “у розшуку” в застосунку “Резерв+”

У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних можуть з’являтись несподівані статуси, які декого лякають. Проте в більшості випадків причин для занепокоєння немає. Про це в коментарі hromadske розповів Павло Литвин, заступник начальника мобілізаційного відділу Солом’янського ТЦК у Києві.

За його словами, статус “уточнюється” означає лише те, що надану особою інформацію наразі перевіряють. Наприклад, якщо військовозобов’язаний подав довідку про навчання, потрібен час для підтвердження цього факту. Після обробки даних статус змінюється.

Статус “підлягає призову” означає, що людина визнана придатною до мобілізації. В такому разі військовозобов’язаний може отримати повістку або має право надати документи, що підтверджують підстави для відстрочки.

Статус “тимчасово непридатний” надається за результатами проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), якщо стан здоров’я не дозволяє служити.

Найбільше запитань викликає статус “у розшуку”. Литвин запевнив: це не має жодного стосунку до кримінального переслідування. Мова йде про осіб, які тривалий час не з’являлись до ТЦК, не поновлювали дані або змінили місце проживання, не знявшись з військового обліку. Зокрема, це часто стосується тих, хто після 25 років (коли завершується призовний вік) не з’явився для взяття на облік уже як військовозобов’язаний.

Статус “знято” означає, що особу знято з обліку у зв’язку зі зміною місця проживання чи з медичних причин.

Натомість статус “виключено” присвоюється людям, які більше не підлягають мобілізації — наприклад, через вік, стан здоров’я або судимість. Сюди ж належать чинні військовослужбовці, які вже не є військовозобов’язаними.

Нагадаємо, що застосунок “Резерв+” дозволяє громадянам уточнювати персональні дані, подавати заяви на проходження ВЛК та взаємодіяти з ТЦК в електронному форматі.

Актуальні новини

Схожі статті

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань, які тероризували мешканців Львівської області. Як повідомили в обласному управлінні СБУ, зловмисники систематично вимагали гроші у місцевих жителів, прикриваючись вигаданими борговими зобов’язаннями. Правоохоронці затримали так званого «виконуючого обов’язки» лідера одного з угруповань та двох активних учасників іншої банди. За даними слідства, до складу обох ОЗУ входили […]

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшуки у приміщенні Головного управління Національної гвардії України. Як повідомили джерела OBOZ.UA, обшук проводився у межах розслідування справи про ймовірні порушення під час державних закупівель і зловживання впливом. Офіційних коментарів від НАБУ наразі немає, подробиці справи залишаються закритими. Командувачем Національної гвардії України є бригадний […]

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему в «Нижньодністровській ГЕС», розташованій у Чернівецькій області. Слідство встановило, що посадовці підприємства завдали державі збитків на майже 5 мільйонів гривень. За даними слідчих, організатором оборудки є генеральний директор ГЕС, який у змові з керівницею відділу публічних закупівель та інженером підприємства уклав договори з двома «потрібними» підрядниками. […]

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в Україні у квітні 2025 року становив 15,1%, що на 0,5 відсоткового пункту більше, ніж у березні (14,6%). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%, а з початку року – на 4,3%. Найбільший вплив на інфляцію в квітні мав сегмент продуктів харчування та безалкогольних напоїв — за […]