Тарифи на електроенергію в Україні з 1 березня 2025 року: що зміниться?

З 1 березня 2025 року в Україні набуде чинності новий тариф на електроенергію, який становитиме 4,32 грн за 1 кВт*год. Цей тариф буде діяти до 30 квітня 2025 року, після чого можливі два варіанти: або збільшення вартості електроенергії, або продовження терміну дії постанови ще на рік. За звичаєм, обговорення щодо підвищення тарифу зазвичай фіналізуються в травні, а підвищення може відбутися вже в червні або липні.

Багатозонні лічильники: як зекономити на електроенергії

Для власників багатозонних лічильників існує можливість знижки на електроенергію. Так, за двозонним тарифом у період з 23:00 до 07:00 можна платити за електроенергію вдвічі менше — 2,16 грн за 1 кВт*год, замість звичайних 4,32 грн. Споживачі можуть звернутися до свого постачальника електроенергії та перейти на новий тариф, встановивши багатозонний лічильник.

З тризонним лічильником діють три тарифи:

  • Нічний тариф (23:00 – 07:00) — 1,728 грн за 1 кВт*год;
  • Напівпіковий тариф (07:00 – 08:00, 11:00 – 20:00, 22:00 – 23:00) — 4,34 грн за 1 кВт*год;
  • Піковий тариф (08:00 – 11:00, 20:00 – 22:00) — 6,48 грн за 1 кВт*год.

Тризонний лічильник варто встановлювати, якщо у вас значне споживання електроенергії і є можливість контролювати періоди її використання, аби уникнути пікових годин.

Порівняння з тарифами в Європі

Україна все ще має один з найнижчих тарифів на електроенергію в Європі. З 39 країн, про тарифи яких збирає інформацію Євростат, в 29 країнах тариф на електроенергію вищий, а в 9 — нижчий. Тариф на електроенергію в Болгарії, зокрема, майже відповідає українському рівню.

Для порівняння, в Молдові з січня 2025 року тариф на електроенергію підвищено до 4,1 леїв за кВт*год (приблизно 10,3 грн). Це підвищення стало наслідком припинення постачання російського газу в Придністров’я, і тепер Молдова змушена купувати електроенергію в Румунії.

Після завершення війни Україні доведеться інвестувати значні кошти в відновлення енергетичної інфраструктури. Економічна ситуація залишатиметься складною, тому компенсувати знижені тарифи для населення може бути важко. Тому підвищення тарифів на електроенергію є неминучим, але на даний момент перегляд тарифів найближчим часом не планується.

The post Тарифи на електроенергію в Україні з 1 березня 2025 року: що зміниться? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

На вихідних магнітного шторму не буде: прогноз для метеочутливих

У найближчі вихідні, 28 та 29 червня 2025 року, серйозних геомагнітних бур на Землі не очікується. Про це повідомив Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA). Згідно з прогнозом, геомагнітна активність перебуватиме на рівні К-індексу 3–4. Такий показник вказує на слабкі збурення в магнітному полі Землі, які не впливають на […]

НБУ випустив пам’ятну монету до 20-річчя адміністративного судочинства

Національний банк України презентував нову пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену 20-річчю запровадження адміністративного судочинства. Монета під назвою “Адміністративне судочинство України” надійде в продаж з 2 липня. Як зазначають у НБУ, нова монета відзначає важливу віху в історії української правової системи. Ухвалення 6 липня 2005 року Кодексу адміністративного судочинства стало основою формування окремої галузі правосуддя, […]

Справу про незаконне збагачення експосадовця казначейства Ігоря Вериги закрили

Слідство закрило кримінальне провадження щодо колишнього посадовця Держказначейства Полтавщини Ігоря Вериги. Його підозрювали у незаконному збагаченні та відмиванні майна в особливо великих розмірах, але задекларовані ним мільйони гривень і доларів не знайшли фактичного підтвердження. Як повідомила Полтавська обласна прокуратура, кримінальне провадження закрили після того, як слідство не виявило у Вериги задекларованих активів. Виявилося, що майно, […]

Блокування банківських карток: чому українці дедалі частіше стикаються з фінансовим моніторингом

Українські банки посилили перевірку грошових операцій, що призвело до зростання випадків блокування карток клієнтів. Згідно із законодавством про протидію відмиванню коштів, фінансові установи зобов’язані перевіряти перекази, які мають ознаки ризикових. У результаті дедалі більше українців стикаються з ситуаціями, коли доступ до грошей блокується без попередження. Причинами для блокування можуть стати: регулярні перекази між фізичними особами […]