Син експрезидента корпорації “Мотор Січ” Богуслаєва скупив нерухомість у Франції та Монако на десятки мільйонів євро

Поки В’ячеслав Богуслаєв перебуває під слідством за державну зраду, його син — колишній заступник голови наглядової ради «Мотор Січі» Олександр Богуслаєв — активно розширює свою європейську нерухомість. Як з’ясувалося, вже після початку повномасштабного вторгнення РФ він придбав кілька об’єктів елітної нерухомості на півдні Франції та в Монако на десятки мільйонів євро.

7 березня 2022 року, буквально через два тижні після початку війни, компанія Monacuiros (зареєстрована в Монако і пов’язана з Богуслаєвим) стала новим власником маєтку Domaine de Cuiros у французькій комуні Баржем. Формально права власності перейшли від французьких компаній SCI Domaine de Cuiros та SCI Forestiere de Jabron.

А вже у червні того ж року Олександр Богуслаєв через цю ж компанію докупив виноградники в місті Драгіньян (актив SCEA Les Granges). Сумарна оцінна вартість трьох об’єктів склала щонайменше 45,5 мільйона євро. Разом з нерухомістю до власності перейшло і понад 400 гектарів лісів, полів та угідь — справжнє латифундія у самому серці Провансу.

Крім французького сільського маєтку, родина Богуслаєва придбала під час повномасштабної війни віллу Villa Suzanne у престижному кварталі Монако — на вулиці Louis Frolla. Раніше в офіційних документах Олександр вказував іншу адресу в тому ж князівстві — комплекс One Monte Carlo, розташований у найелітнішому місці біля казино.

Частину квартир, які Богуслаєв і його родичі придбали ще до війни, вже почали продавати. Зокрема, дві квартири з гаражами у місті Вільнов-Лубе в січні 2025 року були переоформлені на запорізького бізнесмена Олексія Янкова та його дружину, дизайнерку Ельміру Поляєву.

Олександр Богуслаєв також є бенефіціаром низки компаній на півдні Франції, які володіють об’єктами нерухомості загальною ринковою вартістю близько 6 млн євро. Частина з них — елітні апартаменти на Лазуровому узбережжі, інші — інфраструктура для агробізнесу.

У той час як його батько — один з найбільш одіозних фігурантів справи про передачу авіатехнологій РФ — чекає вироку, Олександр Богуслаєв перетворюється на впливового латифундиста в ЄС. І все це — під час повномасштабної війни, в умовах, коли в Україні ледь вистачає коштів на оборону.

На тлі активної дискусії щодо деолігархізації та повернення коштів, виведених за кордон, історія Богуслаєва-молодшого ставить нові запитання: чи знає держава, куди і в яких обсягах вивозяться українські активи? І чи готова Україна боротися не лише з колаборантами, а й з їхнім закордонним майном?

Актуальні новини

Схожі статті

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань, які тероризували мешканців Львівської області. Як повідомили в обласному управлінні СБУ, зловмисники систематично вимагали гроші у місцевих жителів, прикриваючись вигаданими борговими зобов’язаннями. Правоохоронці затримали так званого «виконуючого обов’язки» лідера одного з угруповань та двох активних учасників іншої банди. За даними слідства, до складу обох ОЗУ входили […]

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшуки у приміщенні Головного управління Національної гвардії України. Як повідомили джерела OBOZ.UA, обшук проводився у межах розслідування справи про ймовірні порушення під час державних закупівель і зловживання впливом. Офіційних коментарів від НАБУ наразі немає, подробиці справи залишаються закритими. Командувачем Національної гвардії України є бригадний […]

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему в «Нижньодністровській ГЕС», розташованій у Чернівецькій області. Слідство встановило, що посадовці підприємства завдали державі збитків на майже 5 мільйонів гривень. За даними слідчих, організатором оборудки є генеральний директор ГЕС, який у змові з керівницею відділу публічних закупівель та інженером підприємства уклав договори з двома «потрібними» підрядниками. […]

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в Україні у квітні 2025 року становив 15,1%, що на 0,5 відсоткового пункту більше, ніж у березні (14,6%). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%, а з початку року – на 4,3%. Найбільший вплив на інфляцію в квітні мав сегмент продуктів харчування та безалкогольних напоїв — за […]