Стократне зростання мінімальних цін на електроенергію: які ризики для економіки?

Національна комісія, яка продовжує державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), розглядає можливість значного підвищення мінімальних граничних цін на ринку електроенергії. За повідомленням, вони можуть збільшити майже 100 разів, і це рішення може набути чинності вже влітку 2025 року.

Про це йдеться у листі Федерації роботодавців України до НКРЕКП, який є у розпорядженні UAprom.

Федерація роботодавців України закликала НКРЕКП надати пояснення щодо запланованого підвищення прайскепів на ринку “на добу наперед” та внутрішньодобовому ринку з 10 грн/МВт·год до більш ніж 1000 грн/МВт·год. За оцінками Федерації, таке підвищення призведе до щорічних фінансових втрат для українських підприємств на суму понад 6,2 млрд грн.

У Федерації зауважили, що встановлення мінімальних цін на електроенергію є неконкурентним і європейські країни не застосовують аналогічні практики. Це ставить під питання відповідність ініціативи європейським стандартам регулювання енергетичних ринків.

Окрім цього, Федерація роботодавців України вимагала скасування рішення НКРЕКП від 19 грудня 2024 року № 2200, яке встановлює новий тариф на послуги з передачі електричної енергії НЕК “Укренерго” на 2025 рік. Згідно з цим рішенням, тариф буде збільшений майже на 30%. Федерація стверджує, що таке рішення є необґрунтованим і непрозорим, що ще більше ускладнює фінансову ситуацію підприємств.

Закриття торгів електроенергією та зниження прозорості ринку

У другій половині 2024 року в Україні були введені обмеження на публікацію даних про торги електроенергією. З 30 грудня 2024 року, посилаючись на воєнний стан, АТ “Оператор ринку” припинило публікацію інформації про торги на ринку “на добу наперед” і внутрішньодобовому ринку. “Українська енергетична біржа” також закрила вільний доступ до аукціонних бюлетенів та бюлетенів середньозважених цін.

Нагадаємо, напередодні звільнення з “Укренерго” ексголови компанії Володимира Кудрицького, одразу кільком приватним компаніям були надані держгарантії фінансування. Серед цих фірм виявилися підприємства родини керівниці Хмельницького МСЕК Тетяни Крупи та колишнього високопосадовця ФДМУ Олександра Візіра. В той час, як Крупа вже має підозру та перебуває в СІЗО, Візір й досі – поза увагою НАБУ.

The post Стократне зростання мінімальних цін на електроенергію: які ризики для економіки? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

Зеленський прибуде до Стамбула незалежно від позиції Росії

За інформацією джерела в Офісі президента, глава ОП Андрій Єрмак розробив план, який дозволить Україні перехопити ініціативу у питанні переговорів щодо припинення вогню. Йдеться про намір президента Володимира Зеленського прибути до Туреччини у четвер, навіть якщо Росія не погодиться на повномасштабне перемир’я з 12 травня. Згідно з задумом, такий крок дозволить зберегти за Україною репутацію […]

Співачка Олена Тополя звернулася до хейтерів через образливі коментарі

Українська співачка Олена Тополя зізналася, що останнім часом отримує чимало критики за свою зовнішність у соцмережах. Зокрема, її порівнювали з іншою відомою артисткою — Настею Каменських, зазначаючи, що та нібито виглядає привабливіше. Тополя вирішила не ігнорувати подібні коментарі й дала публічну відповідь хейтерам. Артистка наголосила, що порівнювати людей між собою — це шлях до знецінення […]

Поліція затримала блогерів у Києві за стрим

У Києві правоохоронці затримали п’ятьох блогерів, які під час прямої трансляції в соцмережах хизувалися пістолетом, вживали нецензурну лексику та перебували у стані сп’яніння. Інцидент стався в одному з кафе поблизу Контрактової площі, повідомили в столичній поліції. Порушників, яким від 16 до 27 років, виявили під час моніторингу соцмереж. На відео видно, як один із учасників […]

Детектив НАБУ потрапив під слідство через зв’язок зі свідком

Керівник групи детективів НАБУ Станіслав Браверман опинився у центрі секс-скандалу, що може мати ознаки не лише етичного порушення, а й прямого конфлікту інтересів у кримінальній справі на десятки мільйонів доларів. Як з’ясував “Телеграф”, Браверман, імовірно, мав близькі стосунки зі свідчинею у справі щодо Одеського аеропорту — мільйонеркою та директоркою скандальної британської колекторської компанії WWRT Limited […]