Скандал із орендою Добропіллявугілля

Однак, як повідомляє видання “Інформатор”, реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов’язаними з цим бюджетними витратами.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль має великий досвід у розпилі коштів в інтересах олігарха Ахметова. 22 грудня 2010 року строком на 49 років відбулася передача в довгострокову оренду цілісного майнового комплексу ДП Добропіллявугілля.

Передача відбулася згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1559-р від 28 липня 2010 року. Згідно з договором оренди шахт ДП Добропіллявугілля між Фондом державного майна України та компанією ДТЕК, сума місячної орендної плати склала 18,3 млн грн.

Компанія ДТЕК взяла на себе інвестиційні зобов’язання з розвитку цих підприємств, однак протягом терміну оренди не тільки не виконала поточні інвестиційні зобов’язання, а й штучно накачувала кредиторську заборгованість ДП “ДТЕК Добропіллявугілля” перед власним підприємством компанії ДТЕК (ЗАТ “ДТЕК Павлоградвугілля”).

Ці дії здійснювалися шляхом завищення цін на 200-300% на поставлені ТМЦ, які купувалися через УМТС ДТЕК Павлоградвугілля, передавалися у власність ДТЕК Добропіллявугілля, а потім відразу передавалися в оренду ДТЕК Павлоградвугілля за заниженою вартістю.

Заборгованість ДТЕК за оренду цілісного майнового комплексу ДП Добропіллявугілля перевищила 100 млн грн. Згідно з чинним договором оренди шахт ДП Добропіллявугілля між Фондом державного майна України та компанією ДТЕК, сума місячної орендної плати складає 18,3 млн грн. При цьому орендна плата не виплачується орендарем із березня 2020 року. Наразі існує заборгованість з оренди на суму понад 100 млн грн.

У 2020 за ініціативою орендаря договір оренди ДП Добропіллявугілля було розірвано. За дорученням Шмигаля (який був колишнім топменеджером компанії ДТЕК), а також в.о. міністра палива та енергетики Ольги Богуславець було створено міжвідомчу робочу групу для всебічного вивчення цього питання.

Після розірвання договору оренди, створене ДП Добропіллявугілля заплатило 397,8 млн грн. компанії ДТЕК Добропіллявугілля через неможливість вивезення основних фондів, які були оновлені ДТЕК під час оренди. Однак фактично структурні підрозділи компанії ДТЕК просто вивезли все наявне робоче обладнання і фактично залишили під виглядом обладнання металобрухт.

За період з травня 2020 по січень 2021 року було повністю вирізано на брухт завод РМЗ, що входить до складу ЦМК Добропіллявугілля. Так само в наявну інвентаризаційну відомість, яку підписали представники ФДМ (за вказівкою Шмигаля), Міністерства палива та енергетики України, а також керівництво новоствореного підприємства ДП “Добропіллявугілля-видобуток”, було внесено фіктивні ТМЦ, які фактично було вивезено на шахти ДТЕК “Павлоградвугілля”. За даними профспілок ДП Добропіллявугілля нестача ТМЦ становить понад 300 млн грн.

Актуальні новини

Схожі статті

Українського штовхальника ядра Романа Кокошка дискваліфіковано на 22 місяці

Український легкоатлет Роман Кокошко отримав 22-місячну дискваліфікацію за недотримання антидопінгових вимог. Відповідне рішення оприлюднила незалежна організація Athletics Integrity Unit (AIU), яка здійснює контроль за дотриманням допінгових правил у світовій легкій атлетиці. Підставою для такого покарання стали три пропущені позазмагальні допінг-контролі у 2024 році. Відповідно до правил AIU, це прирівнюється до порушення антидопінгових правил. Кокошка було […]

На ГО «Рух «Чесно» наклали новий штраф через ігнорування вимог суду

Громадська організація «Рух «Чесно» знову зазнала фінансового покарання через ігнорування судових рішень у справі щодо юриста Андрія Портнова. Як повідомила адвокат Портнова Каріна Мікітян, організація досі не виконала вимогу суду першої та апеляційної інстанцій — не оприлюднила спростування поширеної інформації про її клієнта та не видалила відповідні публікації. У зв’язку з цим державний виконавець наклав […]

7 000 кроків для здоров’я: оксфордські вчені назвали новий стандарт щоденної активності

Британські дослідники з Оксфордського університету зруйнували популярний міф про необхідність проходити 10 тисяч кроків щодня. Нове масштабне дослідження показало, що вже 7 000 кроків на день достатньо, аби суттєво знизити ризик розвитку онкологічних захворювань, підтримувати здоров’я і залишатися у формі. Результати дослідження опублікували в British Journal of Sports Medicine. Згідно з ними, 7 000 кроків […]

Летальні випадки серед дітей: кір набирає обертів в Україні

Україна знову опинилася перед загрозою великого спалаху кору — надзвичайно заразного вірусного захворювання, яке регулярно повертається хвилями кожні 5–6 років. Проте цього разу статистика вражає: лише за перші три місяці 2025 року в країні зафіксовано 472 випадки кору, що у 20,5 раза більше, ніж за аналогічний період 2024 року. Тоді зростання було у 6,6 раза […]