Розмарин – не просто популярна приправа до м’яса, риби чи овочів, а справжній союзник здоров’я. Його використовують у кулінарії, косметології та навіть як природний засіб для профілактики хвороб мозку. Чому варто включити розмарин у свій щоденний раціон – далі в матеріалі.
Розмарин здатен знижувати рівень глюкози, уповільнюючи всмоктування вуглеводів у кров. Більше того, він захищає клітини підшлункової залози, які відповідають за вироблення інсуліну. Саме тому його радять вживати людям із ризиком розвитку цукрового діабету або тим, хто контролює рівень глюкози.
Завдяки своїм антибактеріальним властивостям розмарин захищає слизову оболонку шлунка й знижує ризик виникнення виразки. Він також має жовчогінну дію, сприяє кращому перетравленню їжі й нормалізує роботу кишківника.
Ще один плюс — його дія на печінку. Розмарин допомагає організму позбутися токсинів і захищає печінкові клітини від ушкоджень, зокрема, спричинених прийомом ліків або впливом шкідливих речовин.
Ця рослина багата на антиоксиданти, які борються з вільними радикалами — основними «винуватцями» старіння, раку та хронічних запалень. Регулярне вживання розмарину може знизити ризик серцево-судинних хвороб, пришвидшити регенерацію шкіри, а також полегшити симптоми акне чи екземи.
Спеція має заспокійливу дію: допомагає знизити рівень стресу, який часто погіршує пам’ять та концентрацію. Антиоксиданти в розмарині захищають нейрони від ушкоджень і можуть зменшити ризик розвитку деменції. У деяких дослідженнях аромат розмарину пов’язували з покращенням когнітивних функцій.
Найкраще — використовувати свіжу рослину. Її можна вирощувати в горщику на підвіконні цілий рік. Розмарин чудово поєднується зі смаженим м’ясом, рибою, картоплею, супами та соусами. Навіть десерти з ноткою розмарину здатні здивувати смаком.
Також гілочка розмарину додає вишуканого аромату лимонаду або трав’яному чаю. А розмаринова олія у ванні допоможе зняти напругу, розслабитись і покращити якість сну.