Секрети розмарину: чому ця рослина має бути на вашій кухні

Розмарин – не просто популярна приправа до м’яса, риби чи овочів, а справжній союзник здоров’я. Його використовують у кулінарії, косметології та навіть як природний засіб для профілактики хвороб мозку. Чому варто включити розмарин у свій щоденний раціон – далі в матеріалі.

Розмарин здатен знижувати рівень глюкози, уповільнюючи всмоктування вуглеводів у кров. Більше того, він захищає клітини підшлункової залози, які відповідають за вироблення інсуліну. Саме тому його радять вживати людям із ризиком розвитку цукрового діабету або тим, хто контролює рівень глюкози.

Завдяки своїм антибактеріальним властивостям розмарин захищає слизову оболонку шлунка й знижує ризик виникнення виразки. Він також має жовчогінну дію, сприяє кращому перетравленню їжі й нормалізує роботу кишківника.

Ще один плюс — його дія на печінку. Розмарин допомагає організму позбутися токсинів і захищає печінкові клітини від ушкоджень, зокрема, спричинених прийомом ліків або впливом шкідливих речовин.

Ця рослина багата на антиоксиданти, які борються з вільними радикалами — основними «винуватцями» старіння, раку та хронічних запалень. Регулярне вживання розмарину може знизити ризик серцево-судинних хвороб, пришвидшити регенерацію шкіри, а також полегшити симптоми акне чи екземи.

Спеція має заспокійливу дію: допомагає знизити рівень стресу, який часто погіршує пам’ять та концентрацію. Антиоксиданти в розмарині захищають нейрони від ушкоджень і можуть зменшити ризик розвитку деменції. У деяких дослідженнях аромат розмарину пов’язували з покращенням когнітивних функцій.

Найкраще — використовувати свіжу рослину. Її можна вирощувати в горщику на підвіконні цілий рік. Розмарин чудово поєднується зі смаженим м’ясом, рибою, картоплею, супами та соусами. Навіть десерти з ноткою розмарину здатні здивувати смаком.

Також гілочка розмарину додає вишуканого аромату лимонаду або трав’яному чаю. А розмаринова олія у ванні допоможе зняти напругу, розслабитись і покращити якість сну.

Актуальні новини

Схожі статті

Телеведуча Лідія Таран пояснила, чому переїхала до Франції

Відома телеведуча Лідія Таран, яка разом із донькою Василиною переїхала до Франції після початку повномасштабної війни, вперше детально розповіла про своє життя за кордоном. У коментарі для OBOZ.UA 47-річна зірка українського телебачення підкреслила, що не вважає себе емігранткою. Вона офіційно працює як власна кореспондентка державного агентства “Укрінформ” у Франції, і перебування там — це частина […]

На Вінниччині громада заборонила переселенкам з котами й собаками оселитися в селі

У селі Добрянка на Вінниччині двом літнім жінкам, які евакуювались з-під російських обстрілів, місцеві жителі відмовили у поселенні. Причина — тварини, яких бабусі врятували з зони бойових дій: 11 собак і 34 коти. Про цю ситуацію повідомила 25 липня волонтерка та громадська діячка Лала Тарапакіна у своєму Facebook-дописі. За її словами, евакуація відбувалась із прифронтового […]

На Одещині правоохоронці викрили схему вимагання хабарів за мисливські посвідчення

Колишній перший заступник начальника Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Богдан Лозян отримав умовний термін за участь у масштабній схемі з поборів із майбутніх мисливців. Відповідне рішення ухвалив Приморський районний суд Одеси. Як з’ясувалося, чиновник був одним із ключових фігурантів корупційної групи, організованої начальником управління Олегом Ткачем. З липня 2024 до лютого 2025 року […]

Державний постачальник годував ЗСУ фальшивим сиром і маслом за бюджетний кошт

Нацполіція розслідує масштабну корупційну схему постачання молочної продукції до Збройних сил України, що завдала державі збитків на близько 600 мільйонів гривень. В епіцентрі — державне підприємство «Оператор тилу» Міноборони, яке через підрядників закуповувало неякісні сири та масло за цінами у 2–3 рази вищими за ринкові. Як працювала схема Слідство встановило, що з липня 2024 року […]