Розвіддрони обмежують удари ЗСУ по Криму

З початку липня спостерігається помітна зміна у динаміці подій навколо Криму. Зафіксовано зниження інтенсивності певних військових дій у цьому регіоні. Ця тенденція привернула увагу експертів та викликала активні обговорення у військових та політичних колах.

Останню велику тривогу на півострові оголошували минулої п’ятниці. Про збитки жодна зі сторін не повідомляла. За деякими даними, була загроза від авіаракет Storm Shadow.

При цьому в червні інтенсивність ударів була вищою. Тільки за 20-ті числа червня було щонайменше три удари. Два з них було завдано 23 червня ракетами ATACMS – по Севастополю (там де уламки ракети впали на пляж, унаслідок чого загинуло п’ятеро людей) і по району Євпаторії. Ще одна атака була 29 червня.

У липні ж, як бачимо, повідомлялося тільки про одну атаку.

При цьому в понеділок, 8 липня, російські військові заявили, що підбили три пускові установки HIMARS у районі села Клапая Херсонської області. Було опубліковано відео ураження, зняте з дрона.

Україна його автентичності не підтверджувала, як і втрати трьох HIMARS (з яких, до речі, і запускається ATACMS). Але відтоді нових обстрілів Криму не було.

Природно, це не говорить про те, що нових обстрілів не буде найближчим часом. Тим більше, що HIMARS у ЗСУ ще чимало.

Однак, є одна проблема, яка створює загрозу ураження HIMARS, що завдають ударів по Криму.

Йдеться про активізацію останнім часом російських розвіддронів, які масово коригують удари по об’єктах ЗСУ. Зокрема й по пускових установках.

Щоб застосовувати ракети ATACMS по тому ж Севастополю, потрібно підводити HIMARS кудись у район Миколаєва, звідки до цілі буде близько 270 кілометрів. При цьому і над Миколаєвом, і навіть над Одесою російські дрони-розвідники також літають.

Якщо ж росіяни справді вразили HIMARS біля села Клапая на північний захід від Херсона, то це вже приблизно за 12 кілометрів від російських позицій – що покривається не тільки “Іскандером”, а й звичайною артилерією або РСЗВ.

Якщо ж говорити про удар по Кримському мосту, то, щоб його дістати на граничні для ATACMS 300 кілометрів, пускову установку потрібно підігнати в 11-кілометрову зону біля лінії фронту на правому березі Дніпра, але вже десь у районі Нової Каховки.

Це створює високий ризик для установок HIMARS, оскільки російські розвіддрони вкрай активно працюють на десятки кілометрів від лінії фронту.

Залітаючи часто і набагато далі. І, природно, установки для запуску ракет, а також системи ППО, для них пріоритетна мета.

Звісно, це не означає, що ЗСУ відмовляться від ударів по Криму. Напевно вони будуть повторюватися.

Але проблема з розвіддронами змушує українські сили бути обережнішими у використанні HIMARS поблизу лінії фронту. І здійснювати запуск з більшого віддалення. Що позначатиметься як на частоті ударів, так і на їхній дальності. Якщо по західному узбережжю Криму (включно з Севастополем) ще можна, як писали вище, наносити удари з відносно блакитного тилу (хоча і туди російські розвіддрони долітають), то удари по Кримському мосту, для яких установки потрібно підігнати близько до лінії фронту, стають дуже складним завданням.

Та ж проблема і з використанням систем “Петріот” для ударів по російських літаках, які скидають КАБи. Що ближче системи ППО до лінії фронту, то вища загроза їхнього ураження. Тим більше, що прецеденти ударів по “Петріотах” у ближньому тилу вже були.

Актуальні новини

Схожі статті

Глюкоза як паливо: як не нашкодити здоров’ю мозку солодким раціоном

Цукор часто фігурує в обговореннях про здоров’я як абсолютне зло, але насправді він є життєво важливим джерелом енергії для мозку. Однак, як і з багатьма іншими речовинами, усе залежить від кількості, виду та контексту вживання. Видання Psychology Today пояснює, як різні типи цукру впливають на мозок і чому стабільний рівень глюкози в крові — критично […]

Заступник голови “Київзеленбуду” купив AUDI за 5 тисяч гривень

Заступник генерального директора комунального об’єднання “Київзеленбуд” Аршак Магалов задекларував придбання автомобіля AUDI A4 2016 року за 5 тисяч гривень. При цьому ринкова вартість такого авто становить від 9 до 25 тисяч доларів. Про це повідомляє “Слідство.Інфо” з посиланням на публічну декларацію посадовця. У коментарі журналістам Магалов визнав, що “міг помилитися”, і уточнив, що справжня вартість […]

Ексдиректори «Запоріжжяобленерго» завдали збитків на 730 мільйонів — СБУ

Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки викрила масштабну корупційну схему, через яку державне підприємство «Запоріжжяобленерго» зазнало збитків на суму понад 730 мільйонів гривень. До організації схеми, за даними слідства, причетні колишній генеральний директор та комерційний директор підприємства. Як повідомляє СБУ, у 2019 році топменеджери уклали договір із промисловим підприємством про постачання електроенергії. Згідно […]

Українського штовхальника ядра Романа Кокошка дискваліфіковано на 22 місяці

Український легкоатлет Роман Кокошко отримав 22-місячну дискваліфікацію за недотримання антидопінгових вимог. Відповідне рішення оприлюднила незалежна організація Athletics Integrity Unit (AIU), яка здійснює контроль за дотриманням допінгових правил у світовій легкій атлетиці. Підставою для такого покарання стали три пропущені позазмагальні допінг-контролі у 2024 році. Відповідно до правил AIU, це прирівнюється до порушення антидопінгових правил. Кокошка було […]