Резонансне вбивство 2012 року: що стало з убивцями Оксани Макар?

У 2012 році в Миколаєві сталося жорстоке вбивство 18-річної Оксани Макар, яке приголомшило всю Україну. Дівчину зґвалтували, задушили, а потім намагалися спалити, щоб приховати сліди злочину. Оксана вижила, але отримала тяжкі опіки та через три тижні боротьби за життя померла в лікарні.

Вбивство Оксани Макар — що відомо

У Миколаєві 9 березня 2012 року сталося жорстоке зґвалтування 18-річної дівчини Оксани Макар, яке згодом спричинило смерть. Троє хлопців Євген Краснощок, Максим Присяжнюк та Артем Погосян напоїли Оксану, а потім заманили її до квартири одного з них. Потім вони влаштували групове зґвалтування. Коли дівчина погрожувала, що заявить у поліцію, хлопці придушили її, але вона вижила.

Оксана Макар фото

Після цього мучителі замотали тіло Оксани в ковдру і винесли на закинуте будівництво, поклали там і підпалили. Жертва зазнала 55% опіків тіла, проте вижила. Вранці 10 березня її знайшов випадковий перехожий. Лікарі 20 днів боролися за життя Макар, проте 29 березня вона померла від зупинки серця.

Будучи у свідомості, жертва розповіла слідчим про нападників, назвала їхні імена. Можливим мотивом цього жорстокого злочину, ймовірно, став той факт, що раніше Оксана відмовила одному з них — Максиму Присяжнюку — у його залицяннях.

Це вбивство стало резонансним, про нього гуділа вся Україна, писали ЗМІ, люди вимагали справедливого покарання ґвалтівникам Оксани, а на її лікування збирали гроші небайдужі люди. Тодішній президент Янукович доручив головному прокурору Пшонці взяти на особистий контроль цей резонансний злочин.

Оксана Макар фото
Оксана Макар у лікарні. Фото Getty Images

Як покарали вбивць

Слідство з цієї справи тривало кілька місяців. Весь цей час підозрювані Євген Краснощок, Максим Присяжнюк та Артем Погосян були під вартою та пильною увагою засобів масової інформації. Самі вони зізналися у скоєному.

Зрештою, Центральний районний суд Миколаєва засудив усіх трьох до ув’язнення. Краснощок отримав довічне ув’язнення, Присяжнюк — 15 років позбавлення волі, а Погосян — 14 років позбавлення волі.

Оксана Макар вбивство

Після подання апеляцій у травні 2013 року Миколаївський апеляційний суд погодився з рішенням першої інстанції та залишив вироки в силі. А у 2019 році Центральний райсуд Миколаєва відмовив у перегляді справи Євгену Краснощоку. До речі, у 2024 та 2025 році Присяжнюк та Погосян могли вже вийти з в’язниці, тоді як Краснощок сидітиме далі.

Могила Оксани Макар – як вона виглядає

Після трагічної смерті Оксану Макар поховали 31 березня у селі Шевченкове Миколаївської області. У білосніжній труні вона лежала в гарній вінчальній сукні, навіть було видно її обличчя.

Оксана Макар вбивство

Через рік у 2013-му на могилі дівчини встановили пам’ятник у вигляді прямокутної плити. З одного боку на ньому фото Оксани з двома тваринами, схожими на шиншил і напис “Від мами, тата, рідних та близьких”. З іншого боку – зображення Діви Марії з малюком на руках та епітафія.

Оксана Макар могила
Оксана Макар могила

The post Резонансне вбивство 2012 року: що стало з убивцями Оксани Макар? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

Обшуки у керівництва Нацгвардії можуть бути пов’язані з політичним тиском

Обшуки, проведені НАБУ у керівництва Національної гвардії України, можуть бути пов’язані не лише з антикорупційним розслідуванням, а й із політичним тиском. За інформацією наших джерел, наприкінці квітня відбулась закрита нарада силовиків на якій від керівництва Нацгвардії вимагали попередньої згоди на жорстке придушення масових заворушень у разі їх виникнення. Варто відзначити, що очільник НГУ відразу відповів […]

П’ять головних загроз від “мирної” спецоперації Кремля у Стамбулі

Кремль знову йде в атаку — цього разу не ракетами, а переговорами. Політолог Андрій Миселюк попереджає: за лаштунками гучних заяв про мир Путін готує нову спецоперацію — спеціальну переговорну операцію (СПО). Її мета — не досягти компромісу, а нав’язати світу кремлівський сценарій завершення війни. І ключовим майданчиком для реалізації цього плану має стати Стамбул. На […]

День вишиванки єднає українців усього світу

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки — свято, яке не має фіксованої дати, але має глибокий сенс. Це не державне і не церковне свято, а день, коли українці по всьому світу вдягають вишиванки — як символ своєї ідентичності, культури та любові до рідного краю. День вишиванки об’єднує людей різного віку, статусу […]

За перші три місяці 2025 року в ДТП загинуло понад 1200 українців

За даними Патрульної поліції України, лише за перші три місяці 2025 року в Україні сталося 9 574 дорожньо-транспортних пригоди. У цих аваріях загинуло 1 252 людини, ще 11 751 отримали травми різного ступеня тяжкості. Найбільше смертельних ДТП припало на березень. У січні зафіксовано 1 657 ДТП. Унаслідок аварій загинуло 235 людей, 2 029 отримали травми. […]