П’ять способів позбутися пилових кліщів та полегшити симптоми алергії

Пилові кліщі — невидимі оку, але дуже активні мешканці наших ліжок, матраців, м’яких меблів та килимів. Вони харчуються змертвілими клітинами шкіри людини, а продукти їхньої життєдіяльності можуть викликати низку неприємних симптомів: закладеність носа, чхання, свербіж очей, біль у горлі та навіть астматичні напади. Якщо ви регулярно відчуваєте подібне вдома — можливо, винні саме кліщі.

Щоб зменшити їхню кількість або повністю позбутися — важливо застосовувати ефективні методи очищення житла. Ось кілька перевірених способів:

1. Замороження постільної білизни
Особливо це стосується шовкових тканин, які не можна прати у гарячій воді. Постіль варто помістити в герметичний пакет і залишити у морозильній камері на 24 години. Після цього обов’язково добре витрусити її на свіжому повітрі.

2. Вологе прибирання з сіллю
На відміну від сухого, яке лише розносить пил по кімнаті, вологе прибирання справді ефективне. Для кращого результату використовуйте 20% розчин кухонної солі — він допомагає знешкодити кліщів на поверхнях.

3. Евкаліптова ефірна олія
Ця олія має природні антикліщові властивості. Просто розпиліть її по постелі, шторах, м’яких меблях і килимах. Вона не лише зменшить кількість кліщів, а й додасть приємного запаху в кімнаті.

4. Інфузорна земля (кізельгур)
Це натуральний порошок, який виготовляється зі скам’янілих водоростей. Посипте ним матрац або килим, залиште на кілька годин, а потім ретельно зберіть пилососом. Кліщі гинуть при контакті з цією речовиною.

5. Регулярне прання при високих температурах
Усе, що можна прати при температурі 60°C і вище — обов’язково потрібно прати саме так. Це найпростіший спосіб знищити кліщів та їхні яйця.

Зменшити вплив пилових кліщів цілком реально, якщо регулярно дотримуватись простих правил догляду за постіллю та меблями. Ваше самопочуття значно покращиться вже за кілька днів.

Актуальні новини

Схожі статті

Без бойової повістки з ТЦК мобілізація неможлива, навіть після ВЛК

Попри чутки, мобілізація громадянина безпосередньо в медичному закладі неможлива — навіть якщо він пройшов військово-лікарську комісію (ВЛК) і отримав висновок «придатний». Про це повідомляє Новини.Live із посиланням на юридичний портал «Юристи.UA». Згідно з чинним законодавством, процес мобілізації має проходити виключно за участі територіального центру комплектування (ТЦК). Ключовою умовою є наявність бойової повістки, яку уповноважені вручати […]

Медики назвали ранні сигнали проблем із кровообігом

Згущення крові — процес, який часто протікає безсимптомно, але водночас може призвести до смертельно небезпечних ускладнень: інсульту, інфаркту, тромбозу. Лікарі звертають увагу на низку ранніх ознак, які мають насторожити і стати приводом звернутися до медиків. Одним із найбільш характерних і водночас недооцінених симптомів є асиметричний набряк. Якщо набрякла лише одна рука чи нога — це […]

Директор бетонної фірми та чиновники привласнили 14 мільйонів на укриттях для шкіл Київщини

Правоохоронці повідомили про підозру п’яти особам, які, за версією слідства, організували корупційну схему з привласнення майже 14 мільйонів гривень під час закупівлі укриттів для шкіл у Київській області. Серед фігурантів — директор підприємства, що займається виробництвом бетону, та посадовці, які забезпечили цій фірмі перемоги в тендерах. Як повідомив Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції, організатор і один […]

Яке сьогодні свято в Україні та світі: події, традиції, заборони

Сьогодні, 17 червня, в Україні немає офіційних державних свят. Однак цей день насичений релігійними, культурними та екологічними подіями, як у церковному календарі, так і на міжнародному рівні. Церковне свято У православному календарі 17 червня вшановують мучеників Мануїла, Ісмаїла та Савелія. Їм моляться за злагоду в родині, порозуміння між близькими та примирення з тими, з ким […]