Податкова наклала рекордну кількість штрафів на ФОПів: що стоїть за цією тенденцією

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як повідомляє Опендатабот, у результаті фактичних перевірок накладено ще 8 983 штрафні санкції, що стало рекордним показником за останні п’ять років. Загалом, кількість рішень про накладання штрафів виросла, що свідчить про посилення контролю над обігом підакцизних товарів та дотриманням трудового законодавства серед підприємців.

При цьому середня сума штрафу у 2024 році зменшилась майже в 2,5 рази порівняно з 2021 роком, досягнувши рівня 14 700 гривень. Це вказує на те, що хоча перевірки стали більш регулярними, державні органи стали обережнішими у нарахуванні санкцій.

Для порівняння, у 2020-2021 роках у середньому ухвалювалося близько 5800 рішень на рік, а загальна сума штрафів досягала 210 мільйонів гривень. Минулого року кількість рішень залишалася стабільною, однак сума штрафів зменшилася в 1,5 рази.

Камеральні перевірки, що проводяться податковою службою, ґрунтуються на даних, зазначених у податкових деклараціях, і спрямовані на виявлення помилок у звітності, завищення або заниження податків. Такий підхід дозволяє фахівцям виявляти порушення ще на етапі подачі документів, не здійснюючи фізичної перевірки підприємця.

Варто зазначити, що найбільша кількість камеральних перевірок за останні п’ять років була проведена в 2020 році – 33 882 перевірки. Однак у 2021 році їхня кількість зменшилася майже вдвічі, але сума штрафів зросла на 1,6 рази, досягнувши 14,57 млн грн.

Загалом, у 2023 році податкова служба зафіксувала найбільшу суму узгоджених штрафів за результатами камеральних перевірок, яка склала 21,96 млн грн – на 1,5 рази більше, ніж у 2021 році.

Актуальні новини

Схожі статті

7 000 кроків для здоров’я: оксфордські вчені назвали новий стандарт щоденної активності

Британські дослідники з Оксфордського університету зруйнували популярний міф про необхідність проходити 10 тисяч кроків щодня. Нове масштабне дослідження показало, що вже 7 000 кроків на день достатньо, аби суттєво знизити ризик розвитку онкологічних захворювань, підтримувати здоров’я і залишатися у формі. Результати дослідження опублікували в British Journal of Sports Medicine. Згідно з ними, 7 000 кроків […]

Летальні випадки серед дітей: кір набирає обертів в Україні

Україна знову опинилася перед загрозою великого спалаху кору — надзвичайно заразного вірусного захворювання, яке регулярно повертається хвилями кожні 5–6 років. Проте цього разу статистика вражає: лише за перші три місяці 2025 року в країні зафіксовано 472 випадки кору, що у 20,5 раза більше, ніж за аналогічний період 2024 року. Тоді зростання було у 6,6 раза […]

Директори «Харківзеленбуду» та «Харківських тепломереж» підозрюються у недостовірному декларуванні

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило повні перевірки декларацій керівників двох ключових комунальних підприємств Харкова — КП «Харківські теплові мережі» та КП «Харківзеленбуд». Результати перевірок виявили масштабне приховування майна, доходів та інших активів, загальна сума яких перевищує 14 млн грн. Як повідомляє НАЗК, директор КП «Харківзеленбуд» у деклараціях за 2022 та 2023 роки не […]

У столиці триває обговорення кандидатів на посади голів райдержадміністрацій

За інформацією наших джерел, голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник зумів пролобіювати призначення своєї людини – Олександра Ковтунова на голову Дарницького району. За інформацією ЗМІ, Олександр Ковтунов народився у Курську. Трудову біографію розпочав як санітар дитячої обласної лікарні у Кропивницькому. У 2001 році став комерційним директором у ПП «Кіровоградська нефтяна компанія», тоді був керівником […]