Опитування показало скільки українських біженців хочуть повернутися додому

За наявною інформацією, жінка, яка працювала нянею, звинувачується у неприпустимих діях щодо 4-річної дівчинки, яка перебувала під її наглядом. Ситуація набула широкого розголосу після того, як відеозапис події з’явився в мережі інтернет, викликавши хвилю обурення серед користувачів соціальних мереж та громадськості в цілому.

Як зазначають експерти Gradus Research, публікуючи результати дослідження, 64% мігрантів з України не адаптувалися до життя в інших країнах і мають намір в підсумку повернутися додому.

За результатами опитування, найбільше бажання повернутися в Україну висловлюють мігранти, які віддалено працюють на український бізнес – 70%. Так само найбільше бажання висловлюють щодо повернення в Україну ті мігранти, які є тимчасово непрацевлаштованими – 68%.

Частково на бажання повернутися в Україну впливає досвід агресивної поведінки громадян інших країн щодо мігрантів. Щонайменше 23% опитаних повідомили, що вони мали відповідний негативний досвід.Водночас не менше 60% опитаних до цього часу вважають, що перебування за кордоном гарантує їм особисту безпеку. 65% відчувають безпеку дітей у таких умовах проживання. Відповідно почуття безпеки за себе чи за власну дитину є одним з ключових факторів, що стримують від повернення.

Ще один важливий показник в опитуванні – відсоток тих, хто може назвати час або вказати на приблизний термін свого повернення. Наразі більше ніж половина – 62% – не можуть вказати, коли вони зможуть повернутися додому.

36% опитаних мігрантів вважають, що вагомим фактором, який впливатиме на їх рішення, буде наявність реальної фінансової підтримки в момент переселення додому. Для трохи меншої кількості опитаних – 33% – важливим є насамперед отримання чи можливість облаштувати для себе житло на території України, де є високий рівень безпеки. 27% респондентів вважають, що мають намір одразу повернутися додому, якщо буде належним чином посилена протиповітряна оборона в країні.

Опитування проведене Gradus Research методом анкетування в мобільному додатку/онлайн-платформі Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення поля: 17-22 травня 2024 року. Розмір вибірки: 656 респондентів.

Актуальні новини

Схожі статті

Зеленський підтвердив готовність до переговорів із Путіним у Туреччині

Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що провів телефонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським та російським диктатором Володимиром Путіним. Основною темою розмов стало можливе припинення війни та дипломатичне врегулювання конфлікту. За словами турецького лідера, бесіда з Путіним відбулася 11 травня. Обговорювалися, зокрема, питання припинення бойових дій. Наступного дня, 12 травня, відбулася телефонна розмова Ердогана із […]

Киянка за $6 тисяч обіцяла чоловіку фейковий діагноз для уникнення служби

У Києві затримали жінку, яка за шість тисяч доларів обіцяла військовозобов’язаному організувати фіктивний діагноз “інсульт”, аби звільнити його від служби. Про це повідомила Київська міська прокуратура. За версією слідства, підозрювана дізналася, що її знайомий не може виїхати за кордон через військовозобов’язаний статус, і запропонувала йому допомогу. Вона запевнила, що має зв’язки у столичній комунальній лікарні, […]

У Київській області викрили підпільну фабрику сигарет

У Білоцерківському районі Київської області правоохоронці викрили підпільне виробництво сигарет, яке щодня випускало до 60 тисяч пачок тютюнової продукції. За попередніми оцінками, щомісячний прибуток від нелегального бізнесу сягав 60 мільйонів гривень. Про це повідомили в Нацполіції. Нелегальне виробництво діяло в орендованому приміщенні на території Київщини. До організації схеми причетні мешканці Київської та Черкаської областей. Реалізація […]

Фінансовий удар для айтішників: НБУ різко обмежив валютні платежі за кордоном

З 10 травня 2025 року Національний банк України ще більше обмежив можливості розрахунків українців за кордоном із валютних рахунків. Нові обмеження торкнулися одразу восьми категорій послуг, і тепер загальний ліміт на витрати з валютної картки за цими напрямами становить не більше 500 тисяч гривень на місяць. Ці обмеження запроваджено постановою НБУ №53 і стосуються таких […]