Новий департамент закупівель у КМДА може зламати корупційні схеми чиновників

За інформацією наших джерел, в процесі боротьби за корупційні потоки столиці, у мера Києва Віталія Кличко вирішили створити новий “департамент закупівель” для комунальних підприємств, відібравши цю функцію у всіх без виключення департаментів КМДА.

За задумом команди Кличко, усі закупівлі в столиці контролюватиме один департамент, де ключові ролі займуть абсолютно нові люди – не з нинішньої системи КМДА, що має стати крахом для вибудуваної Миколою Поворозником схеми відкатів на закупівлях.

Нагадаємо, бюджет Києва – це майже 90 мільярдів гривень, з яких затрати на “зарплату, платежі за світло, газ, воду, тепло” становлять біля 70 відсотків. Решта 30 відсотків – це всілякі “закупівлі товарів, послуг, робіт”. Тобто бюджет для «освоєння» становить близько 25 мільярдів. За різними підрахунками сума відкатів становить у середньому 30 відсотків, тобто 8 мільярдів осідає в кишенях чиновників.

Як працює “відкатна схема” у столиці

Усі департаменти та районні адміністрації столиці складають бюджети, де вже закладені суми суми відкатів. Райони закладають власний відкат до 20 відсотків, з яких 5-7 відсотків йде на оплату силовикам та «іншим кураторам», 5-7 відсотків (залежно від домовленості з кураторами від Офісу) – на ОП, відсоток, що залишився, – на утримання голови району та його адміністрації.

Ще мінімум від 10-20 відсотків від суми договору закупівлі отримують у вигляді прибутку підрядники (якщо цих підрядників нав’язав профільний заступник мера, то 20 відсотків можуть перетворитися і на 25). Тобто реальні роботи, товари чи послуги коштують вдвічі дешевше.

Для того, щоб отримати гроші з бюджету, всі суми необхідно затвердити у ​​першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника. Там є чітка такса – 5 відсотків з будь-якого контракту, інакше не пройде. Але навіть після затвердження, ще 2-3 відсотки бере голова департаменту фінансів за виділення коштів, ще 1 відсоток департамент економіки за підтвердження видатків у планах, інакше на наступний рік плани “обрубають”, ще 5 відсотків забирає профільний заступник.

Таким чином, за інформацією джерел, створення “департаменту закупівель” перебудує всю “відкатну схему” та дасть змогу прибрати біля 30-35 відсотків відкатів на закупівлях, знизити ціни у підрядників ще на 10 відсотків та скоротити кількість співробітників у департаментах і районних адміністраціях.

Актуальні новини

Схожі статті

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань, які тероризували мешканців Львівської області. Як повідомили в обласному управлінні СБУ, зловмисники систематично вимагали гроші у місцевих жителів, прикриваючись вигаданими борговими зобов’язаннями. Правоохоронці затримали так званого «виконуючого обов’язки» лідера одного з угруповань та двох активних учасників іншої банди. За даними слідства, до складу обох ОЗУ входили […]

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшуки у приміщенні Головного управління Національної гвардії України. Як повідомили джерела OBOZ.UA, обшук проводився у межах розслідування справи про ймовірні порушення під час державних закупівель і зловживання впливом. Офіційних коментарів від НАБУ наразі немає, подробиці справи залишаються закритими. Командувачем Національної гвардії України є бригадний […]

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему в «Нижньодністровській ГЕС», розташованій у Чернівецькій області. Слідство встановило, що посадовці підприємства завдали державі збитків на майже 5 мільйонів гривень. За даними слідчих, організатором оборудки є генеральний директор ГЕС, який у змові з керівницею відділу публічних закупівель та інженером підприємства уклав договори з двома «потрібними» підрядниками. […]

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в Україні у квітні 2025 року становив 15,1%, що на 0,5 відсоткового пункту більше, ніж у березні (14,6%). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%, а з початку року – на 4,3%. Найбільший вплив на інфляцію в квітні мав сегмент продуктів харчування та безалкогольних напоїв — за […]