Мобілізація в Україні: що робити, якщо вам за 60 і ви отримали повістку

В Україні триває мобілізація, яка охоплює чоловіків віком від 25 до 60 років. Однак інколи повістки отримують і ті, хто вже перетнув цей віковий рубіж. Чи законно це, і що робити в такій ситуації, пояснила адвокатка Тетяна Савченко.

Згідно зі статтею 22 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу”, 60 років – це граничний вік мобілізації для рядових, сержантів та офіцерів нижчої ланки. Після досягнення цього віку чоловік вже не вважається військовозобов’язаним і не підлягає призову.

“У 59 років ще можуть призвати, а в 60 — вже ні”, — наголошує юристка.

Досягнувши 60-річного віку, потрібно самостійно звернутися до територіального центру комплектування (ТЦК), надати необхідні документи та написати заяву про зняття з військового обліку. Лише після цього військові зобов’язання офіційно припиняються, і повістки більше не мають права вручати.

Якщо ж особу після 60 років мобілізували, вона може подати рапорт на звільнення за статтею 26 того ж закону. У такому разі військова частина повинна звільнити її зі служби.

Чоловіків після 50 років можуть мобілізувати, якщо вони придатні до служби. Для офіцерів високого рангу граничний вік мобілізації становить 65 років. Також військовослужбовці з високою кваліфікацією можуть за власним бажанням продовжити службу до цього віку.

Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що у 2025 році зросла кількість звернень щодо порушень прав людини з боку ТЦК. Йдеться, зокрема, про випадки незаконного вручення повісток і неправомірну мобілізацію.

З огляду на це, правозахисники радять ретельно стежити за дотриманням законодавства, особливо у випадках, коли повістки отримують люди, які не підлягають мобілізації.

The post Мобілізація в Україні: що робити, якщо вам за 60 і ви отримали повістку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

Свято хліба, вчителя й мирного співіснування: що відзначають 16 травня

Середина травня в Україні ознаменована одразу кількома важливими подіями — церковними, світськими та народними. 16 травня вшановують святих, згадують українських діячів, дотримуються прикмет і заборон, а у світі — святкують День світла та мирного співіснування. Яке сьогодні церковне свято За новоюліанським календарем ПЦУ сьогодні відзначає день памʼяті преподобного Феодора Освяченого — одного з великих подвижників […]

Погода 16 травня: на заході — холод і дощі, на сході — сонце і +22

У п’ятницю, 16 травня, Україна опинилася в полоні яскравих погодних контрастів. Якщо на заході та півночі країни — прохолода і дощі, то південний схід отримає свій шматок весняного тепла. За даними УНІАН, температура повітря коливатиметься від +9° у західних регіонах до +22° на сході. Захід — холодно та вогко Найхолодніше буде традиційно на заході. У […]

Глюкоза як паливо: як не нашкодити здоров’ю мозку солодким раціоном

Цукор часто фігурує в обговореннях про здоров’я як абсолютне зло, але насправді він є життєво важливим джерелом енергії для мозку. Однак, як і з багатьма іншими речовинами, усе залежить від кількості, виду та контексту вживання. Видання Psychology Today пояснює, як різні типи цукру впливають на мозок і чому стабільний рівень глюкози в крові — критично […]

Заступник голови “Київзеленбуду” купив AUDI за 5 тисяч гривень

Заступник генерального директора комунального об’єднання “Київзеленбуд” Аршак Магалов задекларував придбання автомобіля AUDI A4 2016 року за 5 тисяч гривень. При цьому ринкова вартість такого авто становить від 9 до 25 тисяч доларів. Про це повідомляє “Слідство.Інфо” з посиланням на публічну декларацію посадовця. У коментарі журналістам Магалов визнав, що “міг помилитися”, і уточнив, що справжня вартість […]