Міноборони придбало 36 квартир для військових у першому кварталі 2025 року

У січні-березні 2025 року Міністерство оборони України придбало 36 квартир для забезпечення житлом військовослужбовців. Загальна вартість закупівель склала близько 104 мільйонів гривень. Це більше, ніж у аналогічний період минулого року, коли було куплено 33 квартири.

Житло було придбано на вторинному ринку за результатами відкритого конкурсу. Середня площа кожної квартири перевищує 52 квадратних метри.

«Це ще один крок до створення гідних умов для проживання військових та їхніх сімей. Міністерство оборони продовжуватиме впроваджувати ефективні механізми для забезпечення наших захисників якісним та комфортним житлом», — зазначив заступник міністра оборони, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Після офіційної передачі об’єктів на баланс Київського квартирно-експлуатаційного управління розпочнеться процес розподілу помешкань відповідно до чинного законодавства.

Окрему увагу в Міноборони приділяють системному вирішенню житлового питання для військовослужбовців. Головне управління капітальних вкладень вже розробило проект Концепції Державної цільової програми забезпечення житлом військових та осіб, звільнених з військової служби. Документ покликаний запровадити довгострокові механізми для зменшення черг та забезпечення житлової стабільності.

Також затверджено Алгоритм виключення службового житла з відповідних фондів Міноборони. Це дозволить багатьом родинам, які наразі проживають у службовому житлі, отримати право на постійне користування ним.

Крім того, ведеться підготовка технічного завдання для цифровізації процесів обліку житла військових. У Міноборони зазначають, що це дозволить забезпечити прозорість, контроль та ефективне управління житловим фондом.

Актуальні новини

Схожі статті

На вихідних магнітного шторму не буде: прогноз для метеочутливих

У найближчі вихідні, 28 та 29 червня 2025 року, серйозних геомагнітних бур на Землі не очікується. Про це повідомив Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA). Згідно з прогнозом, геомагнітна активність перебуватиме на рівні К-індексу 3–4. Такий показник вказує на слабкі збурення в магнітному полі Землі, які не впливають на […]

НБУ випустив пам’ятну монету до 20-річчя адміністративного судочинства

Національний банк України презентував нову пам’ятну монету номіналом 5 гривень, присвячену 20-річчю запровадження адміністративного судочинства. Монета під назвою “Адміністративне судочинство України” надійде в продаж з 2 липня. Як зазначають у НБУ, нова монета відзначає важливу віху в історії української правової системи. Ухвалення 6 липня 2005 року Кодексу адміністративного судочинства стало основою формування окремої галузі правосуддя, […]

Справу про незаконне збагачення експосадовця казначейства Ігоря Вериги закрили

Слідство закрило кримінальне провадження щодо колишнього посадовця Держказначейства Полтавщини Ігоря Вериги. Його підозрювали у незаконному збагаченні та відмиванні майна в особливо великих розмірах, але задекларовані ним мільйони гривень і доларів не знайшли фактичного підтвердження. Як повідомила Полтавська обласна прокуратура, кримінальне провадження закрили після того, як слідство не виявило у Вериги задекларованих активів. Виявилося, що майно, […]

Блокування банківських карток: чому українці дедалі частіше стикаються з фінансовим моніторингом

Українські банки посилили перевірку грошових операцій, що призвело до зростання випадків блокування карток клієнтів. Згідно із законодавством про протидію відмиванню коштів, фінансові установи зобов’язані перевіряти перекази, які мають ознаки ризикових. У результаті дедалі більше українців стикаються з ситуаціями, коли доступ до грошей блокується без попередження. Причинами для блокування можуть стати: регулярні перекази між фізичними особами […]