Кривонос міг зливати інформацію з НАБУ, – Шабунін

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) опинилося у центрі уваги після заяви голови Центрального антикорупційного бюро Віталія Шабуніна про можливу причетність директора НАБУ Семена Кривоноса до витоку інформації. У повідомленні, опублікованому на Facebook, Шабунін висловив підозру, що Кривонос міг передавати конфіденційну інформацію голові правління НАК “Нафтогаз” Олексію Чернишову.

Ця заява викликала широкий резонанс у суспільстві та серед політичних діячів, адже НАБУ відіграє ключову роль у боротьбі з корупцією в Україні. Віталій Шабунін наголосив на необхідності ретельного розслідування цих обвинувачень для відновлення довіри до антикорупційних органів.

Семен Кривонос, у свою чергу, відкинув усі звинувачення і заявив про свою готовність співпрацювати зі слідством для з’ясування всіх обставин справи. Він наголосив на важливості збереження незалежності НАБУ та зазначив, що подібні звинувачення можуть мати політичний підтекст і бути спробою дискредитації антикорупційного бюро.

Громадськість очікує на офіційну реакцію та коментарі з боку інших державних органів та інституцій. Поки триває розслідування, експерти зазначають, що ця ситуація може мати серйозні наслідки для всієї антикорупційної стратегії України та вплинути на міжнародну репутацію країни у сфері боротьби з корупцією.

Незважаючи на ці звинувачення, НАБУ продовжує свою роботу з розслідування корупційних справ та надає звіти про свою діяльність громадськості. Важливо, щоб усі сторони доклали зусиль для забезпечення прозорості та об’єктивності у цьому процесі, адже від цього залежить довіра громадян до державних інституцій та успіх антикорупційних реформ в Україні.

За словами Шабуніна, таку поведінку директора НАБУ можна пояснити тим, що “до витоків інформації з Бюро причетний не тільки заступник директора Гізо Углава, але й сам Кривонос”.

“Інакше б як сильний керівник директор НАБУ мав би впевнено відповідати про те, що відбувається у його установі. Нагадую, що лише після звернення ЦПК Кривонос таки розпочав службове розслідування за фактами неетичної поведінки Углави та інших співробітників Бюро.

При цьому директор НАБУ продовжує маніпулювати, змішуючи службове і досудове розслідування. Службове – можна провести за тиждень, і за його результатами звільнити Углаву. Досудове – триватиме роками зі збереженням Углавою посади.

Кривонос продовжує рятувати Гізо Углаву від звільнення за злиття інформацію Голику. І вже здається, що проблема не тільки в Углаві, а й конкретно в Кривоносі”, – підсумував очільник ЦПК.

Раніше повідомлялося, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура спільно з Національною поліцією проводить обшуки в НАБУ.

Згодом в САП прокоментували інформацію про проведення обшуку в одного із співробітників НАБУ. Та зазначили, що жодних обшуків або слідчих дій в приміщеннях НАБУ не проводилося. Обшук здійснювався виключно за місцем проживання чинного співробітника НАБУ – детектива одного з підрозділів.

Антикорупційний суд дозволив САП провести обшуки в ексголови Броварської РДА Біркадзе в рамках справи про розголошення даних досудового розслідування детективом НАБУ.

Згодом Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування щодо можливого витоку інформації.

Директор НАБУ Семен Кривонос відмовився прийти на засідання Комітету, де обговорюватимуть злив інформації з Бюро.

Актуальні новини

Схожі статті

Google посилює захист Android: вкрадені смартфони перетворюються на «цеглу» без підтвердження власника

Google оголосила про подальше вдосконалення функції безпеки Android, спрямованої на унеможливлення використання або перепродажу вкрадених смартфонів. Основна увага зосереджена на посиленні механізму Factory Reset Protection (FRP) — захисту після скидання пристрою до заводських налаштувань. Ці нововведення було анонсовано під час заходу Android Show: I/O Edition, а запуск функцій очікується вже найближчим часом, імовірно — з […]

Росія веде війну руками підлітків: СБУ зірвала хвилю підпалів у Києві та на сході

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією викрила нову хвилю диверсій, організованих російськими спецслужбами. У Києві, на Харківщині та в Дніпропетровській області було затримано п’ятьох осіб, яких РФ використала для серії підпалів. Серед викритих виконавців — двоє неповнолітніх, дезертири та завербований агент ФСБ. Ці дії є частиною спроб Кремля дестабілізувати ситуацію всередині України. Підпал синагоги […]

У Києві виявили «переплату» в 150 тисяч грн на одноразовому посуді для шкільних укриттів

У столиці виявлено новий приклад нераціонального використання бюджетних коштів. Головного бухгалтера управління освіти Подільської районної державної адміністрації підозрюють у службовій недбалості під час закупівлі одноразового посуду для укриттів у школах. За інформацією, оприлюдненою поліцією Києва, йдеться про закупівлю кухонного приладдя для 70 укриттів, розташованих у навчальних закладах Подільського району. Договір із постачальником було укладено ще […]

ПівдГЗК заборгувала державі 30 мільярдів, – податкова готує розпродаж майна

Південний гірничо-збагачувальний комбінат (ПівдГЗК) опинився в центрі гучного фінансового скандалу. Верховний Суд України зобов’язав підприємство сплатити до державного бюджету податки, ухилення від яких стало можливим через схему виведення дивідендів за кордон. Мова йде про суму, що перевищує 29,8 мільярда гривень. Протягом трьох років ПівдГЗК виплачував дивіденди на користь 12 кіпрських компаній, при цьому скориставшись пільговою […]