Кремль вимагає визнання окупації та демілітаризованої зони в Україні

Мирне врегулювання війни в Україні до 2026 року неможливе через жорстку позицію Росії, яку вона висуває на переговорах. Про це повідомляє Washington Post, посилаючись на дані європейської розвідки.

За інформацією видання, аналітичний центр, тісно пов’язаний з П’ятою службою ФСБ (відповідає за операції в Україні), підготував документ із потенційними умовами Кремля за тиждень до переговорів між Росією та США в Ер-Ріяді 18 лютого.

У цьому документі плани Дональда Трампа досягти миру за 100 днів назвали нереалістичними, а переговорний процес – таким, що затягнеться як мінімум до 2026 року.

Які вимоги Кремля?

Росія вимагає:

  • Визнання її суверенітету над окупованими територіями України.
  • Створення буферної зони на північному сході України – на кордоні з Брянською та Бєлгородською областями.
  • Формування демілітаризованої зони в південних регіонах України, включаючи Одеську область.
  • Відмову України від вступу в НАТО та можливість участі проросійських партій у виборах.

У документі також зазначається, що «київський режим не може бути змінений зсередини країни, а потребує повного демонтажу».

Крім того, Росія категорично проти будь-яких миротворчих сил, адже вважає, що вони будуть діяти під «західним впливом».

Що пропонує Росія США?

РФ розглядає можливість торгівлі корисними копалинами, зокрема на окупованих територіях, як спосіб зміцнити свої позиції в переговорах. Кремль також наполягає на тому, щоб:

  • США припинили постачати зброю Україні,
  • Росія зупинила військові поставки країнам, які є «недружніми» до США.

При цьому Кремль відкидає ідею послаблення санкцій у відповідь на поступки, вважаючи, що це не принесе йому достатньої вигоди.

Перспективи переговорів

Згідно з інформацією європейської розвідки, Росія працює над тим, щоб ослабити позиції США в переговорах, використовуючи внутрішню політичну напругу у Вашингтоні. Кремль також робить ставку на те, що в майбутньому може укласти вигіднішу угоду, якщо бойові дії тимчасово припиняться, а Україна ослабне.

Отже, мирне врегулювання найближчим часом виглядає малоймовірним, адже Москва висуває ультимативні вимоги, які суперечать інтересам України та її союзників.

The post Кремль вимагає визнання окупації та демілітаризованої зони в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

У Лондоні керівник ОП Єрмак отримав гарантії підтримки від британської розвідки

За інформацією джерела в Офісі президента, Андрій Єрмак провів непублічні переговори у Лондоні з керівництвом британської зовнішньої розвідки. Глава ОП зустрівся з чинним директором MI-6 Річардом Муром, а також із впливовим представником британських спецслужб Блейзом Метрівелі. Основна тема перемовин — продовження стратегічної співпраці з ОП і особисті гарантії безпеки для президента Володимира Зеленського в умовах […]

Співачка Анастасія Приходько показала, що можна купити на 5000 гривень в Україні

Українська співачка Анастасія Приходько вирішила наочно показати, як змінилася купівельна спроможність гривні. Вона провела домашній соціальний експеримент: з повністю порожнім холодильником вирушила до супермаркету з 5 000 гривень, аби закупитися продуктами для своєї родини з шести осіб. Відео з розпакуванням покупок артистка виклала у TikTok, підкресливши, що раніше за еквівалент 100 доларів могла принести додому […]

СБУ викрила розкрадання під час закупівлі зброї для ЗСУ на десятки мільйонів

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора викрили масштабну корупційну схему у Міністерстві оборони, пов’язану із закупівлею великокаліберної зброї для ЗСУ. Йдеться про розкрадання більш як 33 мільйонів гривень у період з березня 2022 року по травень 2023 року. Як з’ясували слідчі, у схемі були задіяні колишній директор одного з департаментів Міноборони та керівник […]

Бізнесмен із групи «Приват» освоїв 280 мільйонів на «фортифікаціях» у тилу

Поки українські військові тримають оборону під вогнем, у тилу відбувається інше — тиха, але не менш небезпечна війна. Війна за бюджет. Під прикриттям термінових робіт із будівництва фортифікацій в тилових регіонах окремі підприємці й чиновники влаштували масштабний дерибан державних грошей, призначених на безпеку. Йдеться про інженерні споруди на Херсонському та Житомирському напрямках — обидва мають […]