Ілля Пасько – головний бенефіціар схем по розкраданню коштів Департаменту освіти і науки КМДА

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Ілля Пасько із сім’ї колишнього заступника голови Нацбанку Пасько Миколи Володимировича, входить у ТОП-5 найбагатших чиновників КМДА. Згідно даних Декларації за 2023 рік, користується двома елітними автівками: BMW Х5 та Porsche Cayenne. З перших днів війни Ілля Пасько виїхав та перебував за кордоном і повернувся лише за кілька днів до критичного терміну, коли чиновників мали звільняти за відсутність у країні.

На посаді начальника управління капітальних видатків Ілля Пасько з червня 2020 року. За цей час встиг вибудувати ряд корупційних схем, якими наразі зацікавились правоохоронці. Для реалізації злочинних намірів, Ілля Пасько привів до Департаменту освіти і науки Олександра Шевчука, на посаду начальника відділу планування капітальних видатків.

Олександр Шевчук в схемах Пасько відповідає за “ручних підрядників” та “чорну готівку”. Саме Олександр Шевчук веде переговори з районами і вводить на об’єкти своїх людей. Водночас, без погодження Іллі Паська на жоден об’єкт в Департаменті освіти кошти на ремонт чи будівництво не виділяють.

Наразі Ілля Пасько разом з Олександром Шевчуком є фігурантами кримінального провадження Nº 4202410000000092 від 13.02.2024 року, за фактами розтрати бюджетних коштів посадовими особами Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації, за попередньою змовою із підконтрольними субʼєктами господарської діяльності, в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах.

Як з’ясували правоохоронці, під час виконання будівельних робіт за договорами підряду, посадовці здійснили розкрадання та привласнення бюджетних коштів шляхом необгрунтованого перерахування коштів, які мають кількісні, часові і цільові обмеження за фактично невиконані будівельні роботи, здвоєння фактичних обʼємів виконаних будівельних робіт, а також внесення неправдивих відомостей до офіційних документів, а саме до актів прийому виконаних будівельних робіт (за формою КБ-2в), довідок про вартість виконаних робіт, (дефектних актів, підсумкових відомостей ресурсів, розрахунків загальновиробничих витрат, локальних кошторисів, документів, що підтверджують використання машин та механізмів).

Зокрема, в кримінальному провадженні фігурують наступні кейси по розкраданню державних коштів Іллею Пасько та Олександром Шевчуком:

Актуальні новини

Схожі статті

З 12 травня обов’язкова реєстрація всіх собак: у Києві вже діють штрафи і нові вимоги

Із 12 травня 2025 року в Україні почали діяти нові обов’язкові правила реєстрації собак. Відтепер кожен власник собаки — фізична особа чи бізнес — зобов’язаний внести тварину до Єдиного державного реєстру через ЦНАП. Про це офіційно повідомила Київська міська державна адміністрація. Хто зобов’язаний реєструвати тварин Нові правила поширюються не лише на приватних власників, а й […]

Зеленський підтвердив готовність до переговорів із Путіним у Туреччині

Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що провів телефонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським та російським диктатором Володимиром Путіним. Основною темою розмов стало можливе припинення війни та дипломатичне врегулювання конфлікту. За словами турецького лідера, бесіда з Путіним відбулася 11 травня. Обговорювалися, зокрема, питання припинення бойових дій. Наступного дня, 12 травня, відбулася телефонна розмова Ердогана із […]

Киянка за $6 тисяч обіцяла чоловіку фейковий діагноз для уникнення служби

У Києві затримали жінку, яка за шість тисяч доларів обіцяла військовозобов’язаному організувати фіктивний діагноз “інсульт”, аби звільнити його від служби. Про це повідомила Київська міська прокуратура. За версією слідства, підозрювана дізналася, що її знайомий не може виїхати за кордон через військовозобов’язаний статус, і запропонувала йому допомогу. Вона запевнила, що має зв’язки у столичній комунальній лікарні, […]

У Київській області викрили підпільну фабрику сигарет

У Білоцерківському районі Київської області правоохоронці викрили підпільне виробництво сигарет, яке щодня випускало до 60 тисяч пачок тютюнової продукції. За попередніми оцінками, щомісячний прибуток від нелегального бізнесу сягав 60 мільйонів гривень. Про це повідомили в Нацполіції. Нелегальне виробництво діяло в орендованому приміщенні на території Київщини. До організації схеми причетні мешканці Київської та Черкаської областей. Реалізація […]