Хто така Ольга Селих і чому її призначення послом в Оман викликає питання

На тлі війни, дипломатичної ізоляції Росії і потреби в посиленні міжнародної присутності Україна несподівано призначила нову послиню в Султанат Оман — Ольгу Селих. Проте її біографія та декларація викликали низку запитань, як у журналістів, так і серед дипломатичного середовища. Адже нова представниця України ніколи не працювала в МЗС, а її минуле тісно пов’язане з будівельними тендерами, приватними компаніями й потенційними порушеннями антикорупційного законодавства.

Ольга Селих — не кар’єрна дипломатка. Її трудова діяльність почалася у 2008 році, коли вона очолила ТОВ «Київ Інвест-Буд» — компанію, яка спеціалізувалась на будівельних роботах і неодноразово брала участь у державних тендерах. Згодом вона керувала також ТОВ «Глобал Буд-Проект», а нині має у власності ще одну компанію — «Інтернешнл Трейдинг Компані». Всі ці фірми зареєстровані за однією адресою в Києві.

Журналісти міжнародного детективного бюро Absolution встановили, що Селих пов’язана з низкою виграних тендерів на ремонти, зокрема й для державного агентства «Укрінформ». Додаткову підозру викликає регулярна переможна ротація в закупівлях між компаніями Селих та фірмою її сестри Людмили Дякової — ТОВ «Електро-Трейдинг Україна».

Єдиний зв’язок Селих із міжнародною сферою — проходження короткотермінових курсів у Дипломатичній академії імені Геннадія Удовенка. Жодної дипломатичної чи аналітичної роботи в системі МЗС вона не здійснювала.

Попри це, вона була призначена послом у країну, яка має вагоме значення у сфері Близькосхідної дипломатії, контактів із Заходом і логістики.

Найбільше питань викликає декларація Селих за 2023 рік. Вона вказала лише 150 тис. грн зарплати, отриманої за сумісництвом в ОСББ «Ліберті Люкс», де працює заступницею голови правління. При цьому про прибутки з бізнесу чи консалтингу — ані слова.

Проте перелік задекларованого майна демонструє зовсім інший рівень достатку:

  • квартира в Києві (96,9 м²) — 1,9 млн грн;

  • нежитлове приміщення у столиці — 2,8 млн грн;

  • ділянки землі на Волині — понад 680 тис. грн;

  • авто Toyota Camry 2017 року — 874 тис. грн;

  • італійські меблі Giorgio Collection — 383 тис. грн.

Враховуючи невідповідність між активами й офіційними доходами, експерти не виключають, що НАЗК або Нацполіція можуть відкрити провадження за фактом подання недостовірних даних.

У соцмережах Селих підписана на низку російських сторінок: «Жіночий Рай», «Я щаслива», «Світ для тебе», а також — сторінку російського психолога Михайла Лабковського. Хоча сам по собі факт не є злочином, але в умовах повномасштабної війни з Росією викликає щонайменше занепокоєння щодо інформаційної гігієни майбутнього дипломата.

Актуальні новини

Схожі статті

Компанія Максима Кріппи викупила розкішний маєток і базу в Козині за 311 мільйонів

У розпал літа тривають малопомітні, але стратегічно важливі торги за елітну нерухомість, що колись належала державним структурам. Черговим об’єктом став масштабний комплекс у Козині — колишня база відпочинку з маєтком, рестораном і численними спорудами, які Промінвестбанк продав за 311,11 млн грн. Покупцем стала компанія, пов’язана з бізнесменом Максимом Кріппою — одним із найзагадковіших мільйонерів українського […]

На Київщині підрядник привласнив 500 тисяч на фіктивному ремонті

У Київській області завершено досудове розслідування щодо 41-річного директора підприємства, який підробив документацію на ремонт дороги у селі Вища Дубечня та незаконно отримав майже пів мільйона гривень з бюджету. Як повідомляє поліція Київщини, підприємець уклав договір з Пірнівською сільською радою на проведення капітального ремонту однієї з вулиць у Вишчій Дубечні. Однак роботи виконані не в […]

Завідувачка гуртожитків вимагала хабар у військового за житло

66-річну завідувачку гуртожитків одного з військових містечок в Одеській області викрили на вимаганні неправомірної вигоди у військовослужбовця. Як повідомила поліція регіону, чиновниця вимагала 4,5 тисячі доларів за сприяння в отриманні житла, яке військовий мав право отримати і без стороннього втручання. Згідно з матеріалами слідства, наприкінці червня посадовиця пообіцяла 25-річному військовому допомогу у “закріпленні” за ним […]

НАБУ провело обшук у колишнього заступника голови ОП Ростислава Шурми в Німеччині

У середині липня детективи НАБУ спільно з німецькими правоохоронцями провели обшук у будинку колишнього заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми, який нині мешкає в передмісті Мюнхена. За інформацією видання Українська правда, у Шурми вилучили мобільний телефон. Обшук відбувся вранці 15 липня — майже одразу після гучної справи щодо глави «Нафтогазу» Олексія Чернишова, якого НАБУ і […]