Ексдиректора “Агентства місцевих доріг Полтавщини” Олексія Басана підозрюють у корупції

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Про це повідомив журналіст Олег Новіков.

Слідство зазначає, що у 2020-2023 роках Басан набув у власність низку дорогих активів, зокрема нерухомість, земельні ділянки та криптовалюту.

“За даними слідства, нова підозра Басана стосується відмивання коштів та недостовірного декларування. Зокрема, на той час директор Агентства місцевих доріг Полтавщини придбав житловий будинок на 200,3 кв. м з гаражем, будинком охорони, господарською будівлею та басейном у передмісті Полтави вартістю 13,7 млн грн”, — зазначили представники НАБУ та САП.

Крім того, підозра включає інші великі активи, такі як:

На активи наклали арешт, оскільки, як зазначив директор НАБУ Олександр Новіков, “слідство вважає, що Басан з метою приховування походження майна та його наявності оформив активи на родичів, залишивши за собою лише криптовалюту, яку не декларував. Родичі не мали законного доходу для отримання такого майна.”

Ще у 2019 році Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження проти Басана. У вересні 2022 року йому оголосили підозру та тимчасово звільнили з посади через призов на військову службу.

Справу продовжували розглядати в суді. У жовтні 2022 року Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід для Басана, зобов’язавши його внести 3,7 млн грн застави замість особистого зобов’язання. У січні 2023 року його звинуватили у зловживанні службовим становищем.

За матеріалами досудового слідства, з 20 по 22 грудня 2018 року, Басан уклав 22 однотипні договори на розробку проектно-кошторисної документації для ремонту ділянок доріг, таких як Чорнухи – Лубни та Миргород – Велика Багачка. Як зазначили в слідстві, при укладанні угод закупівлі було штучно поділено, щоб уникнути відкритих торгів. Це дозволило приватним підприємствам отримати неправомірну вигоду в понад 5 млн грн завдяки завищенню вартості проєктних робіт.

Окрім цього, у грудні 2018 року Басан, за версією слідства, здійснив нецільове використання бюджетних коштів, укладаючи договори на капітальний ремонт доріг, що також призвело до завищення сум оплат.

Розгляд апеляцій на ці звинувачення триває.

Актуальні новини

Схожі статті

Ексчиновниця з Держгеокадастру залишила Обухів без паїв

Усього за 45 кілометрів від столиці вже понад десять років триває конфлікт, який розриває громаду Обухова зсередини. Пенсіонери ходять на мітинги, поля охороняють поліція, а посіви нищать трактори. На перший погляд — звичайна суперечка між агропідприємством і селянами. Насправді — відлуння масштабної схеми розпаювання землі, яку заклала ще у 2013 році тодішня очільниця Держгеокадастру Київщини […]

Співак MELOVIN став прикордонником — служить у творчому підрозділі

Український співак MELOVIN, який відкрито заявляв про свою невиліковну хворобу, повідомив зі сцени, що нині проходить військову службу. Артист приєднався до Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України. Про це він оголосив під час спільного виступу з ансамблем, звернувшись до глядачів просто на концерті. За словами MELOVIN’а, його запросили до складу творчого підрозділу, […]

Працівник ТЦК з Білої Церкви придбав Porsche Cayenne — НАЗК виявило порушення на 1,2 млн грн

На тлі постійних скандалів довкола роботи територіальних центрів комплектування до списку підозрілих осіб додався і Дмитро Некраш, головний спеціаліст одного з відділів Білоцерківського ТЦК, який працював у смт Володарка. Його декларацію за 2023 рік перевірило НАЗК і виявило серйозні розбіжності — загальна сума недостовірно поданих відомостей перевищила 1,2 мільйона гривень. Найбільшу увагу привернуло придбання автомобіля […]

Співвласника бренду Lovare оголошено в розшук через поставки чаю в Росію

Служба безпеки України розслідує масштабну схему постачання української продукції до держави-агресора всупереч санкціям. У центрі розслідування — Тарас Барабаш, співвласник одного з найбільших українських виробників чаю та кави АТ «Мономах», що також володіє брендом Lovare. Барабаша офіційно оголошено в розшук, про що свідчать дані на сайті МВС. Він зник 16 червня 2024 року, невдовзі після […]