Дослідження КМІС: Більше 25% українців задоволені своїм життям, 43% відчувають високу тривожність

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) проводить дослідження рівня особистого добробуту українців за методологією Британського управління національної статистики. Результати опитування свідчать про складний емоційний стан громадян, зумовлений воєнною та економічною нестабільністю.

Дослідження особистого добробуту українців за методологією Національного статистичного управління Великої Британії, проведене в червні 2024 року, показало, що добробут — це не лише економіка, а й емоційний стан, здоров’я, стосунки, умови життя, робота і освіта. Це дає змогу оцінити якість життя більш глибоко, ніж звичайні економічні індикатори.

Ключові результати дослідження особистого добробуту українців:

– Задоволеність життям: 42% опитаних оцінюють своє життя як незадовільне, що може свідчити про труднощі в соціально-економічному та психологічному аспектах. Лише 25% відчувають високу або дуже високу задоволеність життям, що значно нижче за очікувані стандарти добробуту.

Image

– Сенс і цінність діяльності: 62% респондентів вважають свою діяльність сповненою сенсу та вартою зусиль. Однак понад третина оцінюють її як частково вартісну, що вказує на необхідність підтримки активної участі в житті та створення можливостей для самореалізації.

Image

– Рівень щастя: 50% українців відчувають щастя на низькому або середньому рівні. Лише 43% мають високий або дуже високий рівень щастя, що підкреслює потребу в покращенні соціальних, економічних та культурних умов життя.

Image

– Рівень тривожності: 43% респондентів відчувають високий рівень тривоги, що свідчить про емоційну нестабільність. Лише 34% зазначили низький рівень тривоги, що вказує на важливість створення сприятливого соціального середовища та можливостей для емоційної підтримки.

Image

“Результати показують цікаву особливість: хоча 75% опитаних українців незадоволені своїм життям, а 65% відчувають високий рівень тривоги, 62% усе ж знаходять значний сенс у тому, чим займаються. Це свідчить, що відчуття сенсу допомагає українцям частково справлятися зі стресом і труднощами. Можливо, це пов’язано з важливістю для нас культурних, історичних та патріотичних цінностей. Варто дослідити це глибше, адже відчуття сенсу може стати основою для програм, які підтримують активність, згуртованість і психологічне відновлення”, – сказала партнерка агенції Ruban Litvinova Social Impact Advisory та співавторка проєкту Олена Літвінова.

Порівняння добробуту українців та британців

Дослідження також дає можливість порівняти рівень особистого добробуту в Україні та Великій Британії:

• В Україні майже половина опитаних (46%) відчуває незадоволеність життям, тоді як у Великій Британії таких лише 6%.

• 60% українців вважають свою діяльність змістовною, порівняно з 80% британців, що свідчить про схожі настрої щодо важливості того, чим займаються.

• Лише 43% українців відчувають щастя, тоді як у Великій Британії цей показник складає 74%.

• Половина українців стикається з високим рівнем тривоги, у той час як у Великій Британії тривога стосується лише кожного четвертого.

Image

Дослідження було проведено Агенцією з розробки імпакт-стратегій Ruban Litvinova Social Impact Advisory та Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) за підтримки спільноти Social Value Ukraine у червні 2024 року.

Опитування, яке проводилось за допомогою телефонних інтерв’ю (CATI), охопило 2008 респондентів із територій, підконтрольних уряду України.

В Україні близько 50% українців надали пріоритет свободі над безпекою. Натомість 34% опитаних зазначили, що готові поступитися державі часткою своїх прав та громадянських свобод в обмін на безпеку.

The post Дослідження КМІС: Більше 25% українців задоволені своїм життям, 43% відчувають високу тривожність first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актуальні новини

Схожі статті

Антарктида несподівано охолола: нове дослідження змінює погляд на глобальне потепління

Нове дослідження китайських науковців із Університету Тунцзі шокувало кліматичну спільноту: Антарктида, яка десятиліттями втрачала лід катастрофічними темпами, раптово почала його нарощувати. З 2021 по 2023 рік крижаний континент не лише компенсував частину втрат, а й зменшив підвищення рівня світового океану майже на 15%. Цей поворот у кліматичній тенденції, описаний у статті Daily Mail, став аргументом […]

Головного рабина Чернівецької області засудили за шахрайство

Гліцнштейна Менахема Мендела, головного рабина Чернівецької області та голову правління Іудейської релігійної громади Буковини, визнано винним у шахрайстві. Відповідний вирок ухвалив Чернівецький районний суд 8 травня 2025 року. За матеріалами справи, у жовтні 2024 року до рабина звернулася знайома з проханням допомогти організувати виїзд її родича до Ізраїлю. Жінка довірилася авторитету Гліцнштейна, не маючи жодного […]

Таню Муіньо визнали найкращою режисеркою на Hollywood Music Video Awards

Українська режисерка та кліпмейкерка Таню Муіньо здобула престижну міжнародну нагороду — Hollywood Music Video Awards, що проходила в Лос-Анджелесі. Її відзначили як найкращу режисерку за кліп до пісні Disease американської суперзірки Леді Гаги. Про перемогу повідомили на офіційній сторінці премії в Instagram, а згодом і сама Муіньо поділилася радісною новиною з підписниками у своєму акаунті, […]

Брудна правда про чисте ліжко: чому постільну білизну потрібно прати частіше

Ми проводимо у ліжку близько третини свого життя, і, здавалося б, ця частина має бути найчистішою. Але насправді саме постіль часто виявляється найбруднішим місцем у домі. І мова не про плями — а про колонії бактерій, грибків і пилових кліщів, які ми щодня годуємо власним потом і змертвілими клітинами шкіри. Як повідомляє IFLScience, експерти закликають […]