Долар у вирі продовжує підкоряти вершини: що чекає на майбутньому шляху?

На фоні непередбачуваного економічного ландшафту, де долар продовжує встановлювати нові рекорди, фінансові установи стикаються зі складними викликами та несподіваними змінами. За даними Bloomberg, відзначається зростання курсу долара до позначки понад 40 гривень за один долар. За останній тиждень, міжбанківський курс на цій платформі підвищився з 38,80 гривень до 39,45 гривень за долар, а на початку цього тижня досягнув 39,47 гривень за долар. Наразі ці котирування вже перевищили 39,50 гривень за долар, а закриття торгів відбулося на рівні 39,61 гривень за долар. Офіційний курс гривні до долара, встановлений Національним банком, також досяг нового історичного максимуму, становлячи 39,5737 гривень за долар.

Зростання цін на долар обумовлене не лише національними процесами, а й міжнародними фінансовими операціями. Наприклад, Національний банк зазначив збільшення обсягу продажів долара зі своїх валютних резервів, що перевищило $100 мільйонів. За період з 8 по 12 квітня відбулося викидання на міжбанк валюти на суму понад $378,3 мільйонів. Це викликало значне збільшення курсу долара, що, зокрема, ставило певний тиск на регулятора.

Різноманітні фактори, такі як обсяги валютних операцій Національного банку та домагання влади щодо девальвації гривні для поліпшення конвертації міжнародної допомоги, впливають на рух курсу. Згідно зі словами директора казначейства одного з великих банків, середньорічний курс у 40,7 гривень за долар, передбачений у держбюджеті на 2024 рік, має відображати реальний стан ринку. З огляду на ці динаміки, очікується подальше зростання курсу долара, що викликає серйозні перетурбування у фінансовому середовищі та серед населення.

Разом із зростанням міжбанківського курсу, також підвищується курс чорного ринку та валютних кас. Долар у банківських касах подорожчав на 15-20 копійок, зазначаючи максимальні котирування від 39,65 до 39,99 гривень за долар. Ситуація на фінансовому ринку вимагає уважності та обережності від усіх громадян та фінансових установ, оскільки подальші зміни можуть мати значний вплив на економічну ситуацію в країні.

У фінансовому ландшафті країни зафіксовано ряд значущих тенденцій, що відображають складні економічні реалії. Згідно з даними, майже всі державні банки утримувалися в середніх межах котирувань. Приватбанк встановлював курси купівлі/продажу у діапазоні від 39,10 до 39,70 гривень за долар, Ощадбанк – від 39,30 до 39,85 гривень за долар, в той час як у Сенс Банку котирування становили від 39,40 до 39,90 гривень за долар.

Карткові курси банків перетнули психологічний рубіж 40 гривень за долар, однак це зробив лише один банк – Акордбанк, встановивши картковий курс продажу на рівні 40,40 гривень за долар. Середня шкала курсів на ринку коливалася від 39,20 гривень за долар (Укрсиббанк) до 39,99 гривень за долар (Кредобанк). Щодо викупу, карткові курси знаходилися в діапазоні від 38,42 до 39,85 гривень за долар.

Середня ціна продажу долара на поточні рахунки фізичних осіб у рамках місячного ліміту у 50 тисяч гривень з можливістю миттєвого зняття становила 39,4 гривень за долар (з урахуванням додаткових комісій). Мінімальний курс тут склав 39,24 гривень за долар (банк “Український капітал”), а максимальний – 40,54 гривень за долар (Банк Авангард). Варто відзначити, що понад 20 банків тримали розцінки вище 40 гривень за долар.

Ці котирування та коливання на фінансовому ринку свідчать про важливі зміни та виклики, перед якими стоїть економіка України. Це також підкреслює необхідність уважного та обачного підходу до фінансових операцій для всіх учасників ринку та громадян.

Український фінансовий ринок переживає період значних коливань, які відображають складні економічні умови країни. Зростання курсу долара надихає банки на встановлення нових рекордних котирувань, що ставить перед ними виклики у забезпеченні стабільності та конкурентоспроможності. Перевищення психологічного рубежу у 40 гривень за долар карткових курсів відображає складність ситуації, яка може вплинути на фінансове благополуччя громадян. Варто уважно стежити за розвитком подій на фінансовому ринку та приймати обачні рішення щодо фінансових операцій для збереження стабільності та ефективного управління фінансами.

Актуальні новини

Схожі статті

На Одещині 20-річний молодик пограбував майже 20 могил заради металобрухту

У селі Любашівської громади Одеської області поліція розслідує наругу над могилами — невідомі знімали металеві таблички та елементи огорож із поховань. Загалом правоохоронці зафіксували 19 фактів крадіжок на місцевому кладовищі. Після оперативно-розшукових дій поліцейським вдалося встановити особу, ймовірно причетну до злочину. Ним виявився 20-річний безробітний житель сусіднього села, який пояснив, що шукав металеві вироби, аби […]

Прогноз магнітних бур до 18 травня: кому слід бути обережним

В Україні прогнозують переважно спокійний геомагнітний фон, що дозволить метеочутливим людям трохи перепочити. Однак у ніч на 13 травня та ближче до вихідних — 17–18 травня — можливі сильніші коливання, які можуть відчутно позначитися на самопочутті. Прогноз магнітної активності на 13–17 травня 13 травня (вівторок): короткочасний спалах бурі рівня G1 (Kp-індекс 5), особливо вночі 14 […]

Путін не ризикне зустрічатися із Зеленським

Російський президент володимир путін навряд чи приїде на переговори до Стамбула, навіть якщо Україна буде готова до зустрічі. Адже така поїздка виглядала б як поступка, що суперечить бажанню Кремля утримувати контроль над ініціативою. Про це в ефірі телеканалу “Еспресо” заявив політичний аналітик Володимир Горбач. “Поїхати на зустріч із Зеленським означає для путіна втратити ініціативу. А […]

Чому сьогодні не можна сваритися і хто святкує День ангела 13 травня

У понеділок, 13 травня, в Україні відзначають одразу кілька важливих подій — як церковного, так і світського характеру. Дата багата на традиції, іменини, прикмети та навіть кулінарні урочистості. Церковне свято За новим календарем ПЦУ цього дня вшановують пам’ять преподобного Макарія Канівського, святого Києво-Печерської лаври, чиї мощі вважають цілющими, а також святої Глікерії Іраклійської. Водночас православні, […]