Державний постачальник годував ЗСУ фальшивим сиром і маслом за бюджетний кошт

Нацполіція розслідує масштабну корупційну схему постачання молочної продукції до Збройних сил України, що завдала державі збитків на близько 600 мільйонів гривень. В епіцентрі — державне підприємство «Оператор тилу» Міноборони, яке через підрядників закуповувало неякісні сири та масло за цінами у 2–3 рази вищими за ринкові.

Як працювала схема

Слідство встановило, що з липня 2024 року службові особи компаній-постачальників через фіктивні фірми масово продавали до армії фальсифіковану продукцію — спреди та сирні продукти з немолочними жирами — під виглядом вершкового масла і твердого сиру. При цьому вартість одного кілограма сягала 300–400 грн, тоді як ринкова ціна становить близько 170 грн.

Судова експертиза підтвердила: вміст немолочних жирів у поставленій продукції досягає 99%, що прямо суперечить маркуванню та стандартам ДСТУ.

Основні постачальники

Контракти з ДП «Оператор тилу» на сотні мільйонів гривень отримали:

  • ТОВ «Гарна Страва» – 1,3 млрд грн

  • ТОВ «Контракт Продрезерв 5» – 728,6 млн грн

  • ТОВ «Гранпрі ЛТД» – 762,3 млн грн

  • ТОВ «Асікс Груп» – 4,5 млн грн

Продукція постачалась через низку сумнівних виробників і посередників, зокрема:

  • ТОВ «Миколаївмолпром»

  • ТОВ ТД «ДМСЗ»

  • ТОВ «ДМЗ»

  • ТОВ «Спарта 2015»

  • ТОВ «Аспрод»

  • ТзОВ «Молокозавод «Самбірський»

Центр фальсифікації

Особливу роль у схемі відіграло ТзОВ «Молокозавод «Самбірський», яке забезпечувало спредами компанії-посередники. Його засновники — Олег Котинський, Валерій Дудяк, Олександр Дробін і директор Роман Пилипчук — підозрюються в координації цілої системи з обготівковування коштів, ухилення від податків і легалізації доходів злочинного походження.

Компанії, які фактично не мали виробничих потужностей, вносили у звітність фіктивні дані про виробництво й закупівлю продукції, що дозволяло приховувати реальне походження товарів.

Збитки і наслідки

Замість якісного харчування для військовослужбовців — фальсифікат і мільйони, виведені в тінь. Така схема не тільки погіршує забезпечення ЗСУ, а й підриває довіру до держави під час війни.

Наразі триває розслідування за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата майна в особливо великих розмірах), винним загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Актуальні новини

Схожі статті

Телеведуча Лідія Таран пояснила, чому переїхала до Франції

Відома телеведуча Лідія Таран, яка разом із донькою Василиною переїхала до Франції після початку повномасштабної війни, вперше детально розповіла про своє життя за кордоном. У коментарі для OBOZ.UA 47-річна зірка українського телебачення підкреслила, що не вважає себе емігранткою. Вона офіційно працює як власна кореспондентка державного агентства “Укрінформ” у Франції, і перебування там — це частина […]

На Вінниччині громада заборонила переселенкам з котами й собаками оселитися в селі

У селі Добрянка на Вінниччині двом літнім жінкам, які евакуювались з-під російських обстрілів, місцеві жителі відмовили у поселенні. Причина — тварини, яких бабусі врятували з зони бойових дій: 11 собак і 34 коти. Про цю ситуацію повідомила 25 липня волонтерка та громадська діячка Лала Тарапакіна у своєму Facebook-дописі. За її словами, евакуація відбувалась із прифронтового […]

На Одещині правоохоронці викрили схему вимагання хабарів за мисливські посвідчення

Колишній перший заступник начальника Південного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Богдан Лозян отримав умовний термін за участь у масштабній схемі з поборів із майбутніх мисливців. Відповідне рішення ухвалив Приморський районний суд Одеси. Як з’ясувалося, чиновник був одним із ключових фігурантів корупційної групи, організованої начальником управління Олегом Ткачем. З липня 2024 до лютого 2025 року […]

Financial Times: депутати від «Слуги народу» бояться антикорупційної помсти

Близько 70 депутатів від партії «Слуга народу» можуть не підтримати президентський законопроєкт щодо повернення незалежності Національному антикорупційному бюро України (НАБУ). Про це повідомляє Financial Times із посиланням на джерела всередині фракції. Причиною такого спротиву стала не просто політична незгода, а реальні побоювання частини народних обранців, що антикорупційні органи можуть помститися їм за попередню підтримку скандальної […]