Депутатка Третьякова пропонує обмежити пенсійні пільги для військових без бойового досвіду

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила про намір внести нові законопроєкти, які стосуватимуться пенсійних привілеїв для військових, що не брали участі в бойових діях. На її думку, право на пільги мають мати лише учасники бойових дій (УБД) та матері, які народили та виховали дитину до шестирічного віку.

Третьякова звернула увагу на те, що нині в Україні існує нерівність між різними категоріями військовослужбовців. Зокрема, військові, які не брали участі в бойових діях, користуються пенсійними привілеями нарівні з тими, хто має статус УБД. Це, на її думку, є несправедливим і має бути врегульовано законодавчо.

«Це тема наступних законів», — наголосила вона, маючи на увазі можливі зміни до законодавства, які обмежать пільги для військових без бойового досвіду.

Крім того, вона згадала про розгляд у комітеті законопроєкту №12278 щодо скасування спецпенсій для прокурорів. Цей документ вже отримав позитивне рішення комітету і рекомендований до прийняття у Верховній Раді.

Окремо Третьякова пояснила діючу пенсійну систему в Україні. За її словами, з 2022 року всі пенсії, крім спеціальних режимів, індексуються за єдиною формулою, що закріплена у законі. Водночас «ручний режим» індексації, який дозволяв індивідуальне підвищення, вже скасовано. Спецпенсії ж і далі залишаються винятком із загальної системи.

Пенсійний вік в Україні поступово зростає, і до 2028 року базовою нормою стане 60 років при наявності 35 років стажу. У випадках меншого стажу вік виходу на пенсію відповідно підвищується — до 63 чи навіть 65 років. Виняток — для тих, хто працює у спеціальних умовах.

«Справедливо мати однакові правила щодо індексації та розміру пенсійного віку? Чи потрібно когось виокремлювати?» — поставила риторичне питання депутатка.

Така позиція Третьякової, яка вже неодноразово ініціювала зміни в соціальній політиці, може викликати жваві обговорення як серед військових, так і в суспільстві загалом.

Актуальні новини

Схожі статті

У Лубнах викрили адміністраторок Viber-групи про місця мобілізацій

У Полтавській області правоохоронці припинили діяльність двох мешканок міста Лубни, які в месенджері Viber поширювали інформацію про місця роботи працівників військкоматів та поліції. Про це повідомила Полтавська обласна прокуратура. За даними слідства, восени 2024 року жінки створили спільноту в месенджері, де публікували локації мобілізаційних заходів, фіксуючи їх особисто на телефони. Учасниками групи були інші користувачі, […]

Військового засудили на 5 років за дезертирство

Яворівський районний суд Львівської області виніс вирок учаснику бойових дій, який понад дев’ять місяців був відсутній у своїй військовій частині без дозволу командування. Йдеться про уродженця міста Славута Хмельницької області Олександра Р., якого визнано винним у самовільному залишенні місця служби. Згідно з матеріалами справи, 7 серпня 2024 року Олександр Р. залишив частину без дозволу та […]

На Хмельниччині чоловік отримував пенсію за свого товариша

На Хмельниччині чоловіка, який отримував пенсію за померлого, засуджено за шахрайство. Про повідомляє обласна прокуратура. За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького в суді доведено вину 63-річного хмельничанина за фактами шахрайства, підроблення офіційного документа та його використання (ч. 1 ст. 190, ч. ч. 1, 4 ст. 358 КК України). Йому призначено покарання у виді двох […]

Українські скарби що досі чекають на своє відкриття

Україна відома своєю багатовіковою історією, повною таємниць і несподіваних відкриттів. Протягом століть як володарі, так і прості люди ховали свої найцінніші скарби в землі, печерах і під стінами храмів. Деякі реліквії вже знайшли археологи або випадкові шукачі, проте багато загадок досі лишаються нерозгаданими. Ось п’ять найвідоміших місць, де досі шукають загублені скарби нашої землі. Таємниці […]