Депортованих із США громадян третіх держав США пропонували Україні

Після інавгурації Дональда Трампа його адміністрація звернулася до низки країн із проханням прийняти депортованих зі США громадян третіх держав. Серед цих країн опинилася й Україна — держава, яка вже понад два роки веде повномасштабну війну з Росією та критично залежить від західної допомоги.

Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на документи, з якими ознайомилися журналісти.

У зверненні американська сторона не вказувала ані конкретну кількість осіб, яких мали би прийняти, ані громадянство депортованих. Утім, за словами двох українських чиновників, ця ініціатива ніколи не доходила до найвищого урядового рівня, і фактично була проігнорована.

Представник українського дипкорпусу передав посольству США формальну відповідь: Київ повідомить позицію, щойно її буде сформульовано. Але, як зазначає WP, жодної відповіді так і не надійшло. Україна не прийняла жодного депортованого з третіх країн, і ознак, що така пропозиція серйозно обговорювалася, немає.

Цікаво, що подібні звернення в той самий період були направлені також до урядів Мексики, Сальвадору, Панами та Коста-Рики. Деякі з них погодилися, інші — ні. За інформацією журналістів, адміністрація Трампа діяла або через заохочення (фінансова допомога, запрошення до Білого дому), або через шантаж: тарифні загрози, дипломатичний тиск і навіть натяки на перегляд міжнародних угод.

У випадку з Сальвадором Трампова адміністрація заплатила мільйони доларів за утримання депортованих у відомих в’язницях. А щодо Панами — погрожувала переглядом статусу Панамського каналу.

У заяві Державного департаменту США ці кроки були охарактеризовані як частина зусиль із боротьби з масовою нелегальною міграцією та захисту американських кордонів. Водночас Департамент внутрішньої безпеки, який, ймовірно, безпосередньо ініціював запити, не прокоментував ситуацію.

Історія демонструє, як навіть союзники США можуть опинитися перед делікатними або незручними пропозиціями, коли йдеться про внутрішньополітичні пріоритети Вашингтона. У випадку з Україною — держава, яка щодня захищає свою незалежність, фактично не допустила втручання в гуманітарну безпеку, попри залежність від підтримки Сполучених Штатів.

Актуальні новини

Схожі статті

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань, які тероризували мешканців Львівської області. Як повідомили в обласному управлінні СБУ, зловмисники систематично вимагали гроші у місцевих жителів, прикриваючись вигаданими борговими зобов’язаннями. Правоохоронці затримали так званого «виконуючого обов’язки» лідера одного з угруповань та двох активних учасників іншої банди. За даними слідства, до складу обох ОЗУ входили […]

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшуки у приміщенні Головного управління Національної гвардії України. Як повідомили джерела OBOZ.UA, обшук проводився у межах розслідування справи про ймовірні порушення під час державних закупівель і зловживання впливом. Офіційних коментарів від НАБУ наразі немає, подробиці справи залишаються закритими. Командувачем Національної гвардії України є бригадний […]

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему в «Нижньодністровській ГЕС», розташованій у Чернівецькій області. Слідство встановило, що посадовці підприємства завдали державі збитків на майже 5 мільйонів гривень. За даними слідчих, організатором оборудки є генеральний директор ГЕС, який у змові з керівницею відділу публічних закупівель та інженером підприємства уклав договори з двома «потрібними» підрядниками. […]

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в Україні у квітні 2025 року становив 15,1%, що на 0,5 відсоткового пункту більше, ніж у березні (14,6%). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%, а з початку року – на 4,3%. Найбільший вплив на інфляцію в квітні мав сегмент продуктів харчування та безалкогольних напоїв — за […]