ДБР розслідує діяльність топчиновників “Київзеленбуду”

Столична поліція разом із ДБР продовжує викривати багаторічну схему розкрадання коштів у “зеленій” сфері столиці. В епіцентрі розслідувань – комунальне об’єднання “Київзеленбуд”, його керівництво, підлеглі підприємства і підрядні фірми, які роками отримували мільйонні контракти. Суми збитків сягають десятків мільйонів гривень, а частина підозрюваних вже оголошені в розшук або сидять у СІЗО з можливістю внесення захмарних застав.

У червні 2025 року Нацполіція отримала дозвіл суду на затримання Людмили Заборської, колишньої очільниці ТОВ “Аркада Буд Холдинг” (згодом – “Лафтайт”), яка фігурує у справі щодо розкрадання понад 2,3 млн грн під час капремонту парку “Перемога” у 2018 році. Заборську оголосили в розшук ще у 2022 році. За версією її сина, вона виїхала до Швейцарії на початку повномасштабного вторгнення, але даних про перетин кордону в базі “Аркан” немає.

Інші справи не менш промовисті. Наприклад, у Дарницькому районі ПП “ДІ Проект” завищило вартість робіт навколо озера Срібний Кіл майже на 350 тис. грн. Підозру отримав заступник начальника управління капвкладень “Київзеленбуду” Олександр Гора.

А в Гідропарку директор КП “УЗН Дніпровського району” Євген Ковшун підписав акти на роботи, яких не було, на суму понад 200 тис. грн. Підрядником виступило скандально відоме ТОВ “Буд Альянс Україна”. Ковшуну повідомили про підозру ще в травні.

У 2025 році ДБР розкрило масштабну схему хабарництва: три компанії-підрядники перерахували понад 1,6 млн грн “відкатів” за проєкти у сфері озеленення. У схемі фігурують колишній гендиректор “Київзеленбуду” Юрій Бахмат та його перший заступник Олексій Лукаш. Обох арештували з можливістю внесення застави у 51,4 млн грн. Також повідомлено про підозри двом бізнесменам – представникам фірм, які домовлялися про “співпрацю” з КО на умовах 15% відкату.

Ще одна справа стосується капремонту скверу у провулку Чеховському (Шевченківський район). Підрядник – ПП “Ріалбуд”, керівник – Олексій Горбач, який нібито “заробив” майже 800 тис. грн, виконавши роботи не в повному обсязі.

Під підозрою також опинився головний спеціаліст Департаменту захисту довкілля КМДА, який, за версією слідства, не провів належну перевірку низки об’єктів, що призвело до збитків у 595 тис. грн. Йдеться про вже згаданий Гідропарк і парк Позняки, де підрядником виступило ТОВ “ДСЗ”.

Сам Департамент до червня 2025 року очолював Олександр Возний, а з кінця травня – Сергій Сабуров. “Київзеленбуд” напряму підпорядковується цій структурі, яка, схоже, неодноразово “закривала очі” на зловживання.

За даними Clarity Project, тільки компанія “Лафтайт” мала 31 контракт з “Київзеленбудом” на 178 млн грн. “ДСЗ” – 21 контракт на 77 млн, “Буд Альянс Україна” – 15 контрактів на 44,9 млн, “Ріалбуд” – 10 контрактів на 63,5 млн. Винятком є “ДІ Проект” – лише один контракт, який і став для фірми фатальним.

Цікаво, що більшість цих компаній вже фігурували у кримінальних провадженнях. За попередніми підрахунками, загальна сума завданих збитків лише по кількох епізодах – 5,3 млн грн.

Справи щодо “Київзеленбуду” тягнуться роками. Наприклад, ще у 2017 році поліція розслідувала закупівлі спецтехніки, де було викрадено понад 115 млн грн. Гроші вивели в Італію. Але й досі жоден з колишніх керівників не отримав вироку.

Це лише вершина айсберга. “Київзеленбуд” залишається одним з найбільш корумпованих комунальних об’єднань столиці. І навіть після гучних затримань та підозр, ця система не поспішає руйнуватися. Очевидно, що для цього недостатньо лише роботи слідчих – потрібна політична воля і системні зміни у підпорядкуванні та контролі за бюджетними грошима.

Актуальні новини

Схожі статті

Компанія Максима Кріппи викупила розкішний маєток і базу в Козині за 311 мільйонів

У розпал літа тривають малопомітні, але стратегічно важливі торги за елітну нерухомість, що колись належала державним структурам. Черговим об’єктом став масштабний комплекс у Козині — колишня база відпочинку з маєтком, рестораном і численними спорудами, які Промінвестбанк продав за 311,11 млн грн. Покупцем стала компанія, пов’язана з бізнесменом Максимом Кріппою — одним із найзагадковіших мільйонерів українського […]

На Київщині підрядник привласнив 500 тисяч на фіктивному ремонті

У Київській області завершено досудове розслідування щодо 41-річного директора підприємства, який підробив документацію на ремонт дороги у селі Вища Дубечня та незаконно отримав майже пів мільйона гривень з бюджету. Як повідомляє поліція Київщини, підприємець уклав договір з Пірнівською сільською радою на проведення капітального ремонту однієї з вулиць у Вишчій Дубечні. Однак роботи виконані не в […]

Завідувачка гуртожитків вимагала хабар у військового за житло

66-річну завідувачку гуртожитків одного з військових містечок в Одеській області викрили на вимаганні неправомірної вигоди у військовослужбовця. Як повідомила поліція регіону, чиновниця вимагала 4,5 тисячі доларів за сприяння в отриманні житла, яке військовий мав право отримати і без стороннього втручання. Згідно з матеріалами слідства, наприкінці червня посадовиця пообіцяла 25-річному військовому допомогу у “закріпленні” за ним […]

НАБУ провело обшук у колишнього заступника голови ОП Ростислава Шурми в Німеччині

У середині липня детективи НАБУ спільно з німецькими правоохоронцями провели обшук у будинку колишнього заступника керівника Офісу президента Ростислава Шурми, який нині мешкає в передмісті Мюнхена. За інформацією видання Українська правда, у Шурми вилучили мобільний телефон. Обшук відбувся вранці 15 липня — майже одразу після гучної справи щодо глави «Нафтогазу» Олексія Чернишова, якого НАБУ і […]