99% добровільно: лудомани самі просять закрити їм доступ до азарту

У 2024 році кількість українців, які добровільно обмежили собі доступ до азартних ігор, зросла втричі. Станом на сьогодні в Реєстрі лудоманів перебувають 12 807 осіб. Про це свідчать дані аналітичної платформи “Опендатабот”.

Протягом минулого року Реєстр поповнився на 9 389 нових осіб, тоді як у 2023 році таких звернень було значно менше. У середньому щомісяця до переліку додавалося 780 людей. Водночас 1 496 осіб було виключено — після завершення терміну обмеження.

Загалом із моменту створення Реєстру до нього внесли 14 979 українців. Із них 2 172 вже не перебувають у списку.

Переважна більшість — 99% — це добровільні звернення. Люди самі подають заяви про самообмеження, щоб тимчасово закрити собі доступ до участі в азартних іграх та відвідування гральних закладів. Строк обмеження — від шести місяців до трьох років.

Лише 1% випадків — це обмеження за рішенням Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ). Таких рішень було 169, з них 140 — у 2023 році. Водночас, за рішенням суду до Реєстру досі не потрапила жодна людина.

«Подати заяву про самообмеження справді легше, ніж додати до Реєстру третю особу. До того ж зростає обізнаність людей про таку можливість. Наша мета — дати максимально зручний інструмент для боротьби з ігровою залежністю», — зазначив керівник державного агентства “ПлейСіті” Геннадій Новіков.

Варто зазначити, що з 2023 року банки зобов’язані відмовляти у кредитах людям, які мають ігрову залежність. Якщо громадянин витрачав гроші на азартні ігри, його можуть внести до спеціального фінансового Реєстру за зверненням близьких родичів — батьків, дітей або подружжя.

Актуальні новини

Схожі статті

На Львівщині СБУ затримала рекетирів, які вимагали гроші за неіснуючі борги

Служба безпеки України нейтралізувала учасників двох організованих злочинних угруповань, які тероризували мешканців Львівської області. Як повідомили в обласному управлінні СБУ, зловмисники систематично вимагали гроші у місцевих жителів, прикриваючись вигаданими борговими зобов’язаннями. Правоохоронці затримали так званого «виконуючого обов’язки» лідера одного з угруповань та двох активних учасників іншої банди. За даними слідства, до складу обох ОЗУ входили […]

Антикорупційне бюро проводить обшук у справі про зловживання у Нацгвардії

У п’ятницю, 9 травня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели обшуки у приміщенні Головного управління Національної гвардії України. Як повідомили джерела OBOZ.UA, обшук проводився у межах розслідування справи про ймовірні порушення під час державних закупівель і зловживання впливом. Офіційних коментарів від НАБУ наразі немає, подробиці справи залишаються закритими. Командувачем Національної гвардії України є бригадний […]

Директор “Нижньодністровської ГЕС” підозрюється у розтраті 5 мільйонів гривень

Працівники ДБР за матеріалами СБУ викрили масштабну корупційну схему в «Нижньодністровській ГЕС», розташованій у Чернівецькій області. Слідство встановило, що посадовці підприємства завдали державі збитків на майже 5 мільйонів гривень. За даними слідчих, організатором оборудки є генеральний директор ГЕС, який у змові з керівницею відділу публічних закупівель та інженером підприємства уклав договори з двома «потрібними» підрядниками. […]

У НБУ погіршили прогноз інфляції на 2025 рік

За даними Державної служби статистики, рівень річної інфляції в Україні у квітні 2025 року становив 15,1%, що на 0,5 відсоткового пункту більше, ніж у березні (14,6%). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%, а з початку року – на 4,3%. Найбільший вплив на інфляцію в квітні мав сегмент продуктів харчування та безалкогольних напоїв — за […]