8 червня українці святкуватимуть Трійцю

Одне з найглибших за змістом християнських свят — Трійця, знана також як Зелені свята — цьогоріч матиме особливий характер. У 2025 році як православні, так і католики відзначатимуть його в один день — 8 червня. Такий збіг трапляється рідко, адже конфесії використовують різні календарі.

Свято Трійці символізує зішестя Святого Духа на апостолів, що стало точкою відліку нової епохи — початку діяльності Церкви Христової. Цей день нагадує вірянам про єдність Бога-Отця, Бога-Сина і Святого Духа, про силу віри, що надихає і об’єднує.

Чому Зелені свята?

В Україні Трійця отримала ще одну, народну назву — Зелені свята. Це відлуння давніх дохристиянських традицій, коли наші пращури вшановували природу, вважали, що саме в цей час рослини мають особливу цілющу силу, а зелень — це оберіг. Із приходом християнства ці уявлення не зникли, а органічно поєдналися з новою духовною сутністю свята.

Тож і нині в цей день українці прикрашають оселі гілками липи, клена, дуба, луговими квітами та пахучими травами. Це — символ оновлення, гармонії з навколишнім світом і благословення згори.

Традиції святкування

Зелені свята завжди були одними з найбарвистіших у народному календарі. Серед найпоширеніших традицій:

  • Освячення зелені — в церквах благословляють гілки дерев і трави, які віряни забирають додому як оберіг.

  • Плетіння вінків — дівчата створюють вінки з квітів і трав, що символізують молодість і плодючість.

  • Святкові пікніки — родини виїжджають на природу, влаштовують обіди на свіжому повітрі, проводять час у грі й спілкуванні.

  • Сімейна вечеря — на стіл подають м’ясні та молочні страви, як знак достатку й радості.

Заборони Зелених свят

Трійця — день не лише радості, а й шанобливого ставлення до духовного та природного світу. Українська традиція передбачає низку застережень:

  • Не можна працювати фізично — це день молитви й відпочинку, важка праця вважається гріхом.

  • Заборонено рубати дерева або ламати гілки — вважається, що в них живуть духи або душі померлих.

  • Не рекомендується купатися у водоймах — збереглося повір’я про русалок, які “затягують” у воду.

  • Уникати сварок та негативу — день має пройти в мирі, любові й гармонії.

Свято Трійці поєднує в собі глибоку релігійну суть і прадавні символи любові до природи. Це нагадування про єдність духовного й земного, небесного й людського — у просторі віри, краси та надії.

Актуальні новини

Схожі статті

Колишній військовий заявив про побиття у військкоматі — поліція розслідує справу

У Харкові триває розслідування інциденту в одному з територіальних центрів комплектування і соціальної підтримки (ТЦК), де 49-річний чоловік, за його словами, зазнав побиття з боку осіб у військовій формі. Подія викликала суспільний резонанс і вже стала предметом як кримінального, так і службового розслідування. Інцидент стався 9 травня. За повідомленням Національної поліції Харківської області, до правоохоронців […]

Politico: Росія може вдарити по Києву найближчими днями — попереджає розвідка

Українська розвідка попереджає про можливі нові авіаудари по Києву найближчими днями. Про це повідомляє американське видання Politico, посилаючись на джерела в українських спецслужбах. Занепокоєння зростає на тлі активних дипломатичних зусиль Заходу, спрямованих на припинення бойових дій і підготовку мирного саміту в Швейцарії. Утім, за словами представників української розвідки, Кремль може вдатися до чергової ескалації, аби […]

Учені прогнозують втрату атмосфери, придатної для життя

У майбутньому Земля може втратити кисень — і значно раніше, ніж передбачалося. За даними нового дослідження, багата на кисень атмосфера, завдяки якій існує складне життя, зникне вже за мільярд років. Це зробить планету непридатною для більшості відомих форм життя. Про це пише BBC Sky at Night Magazine, посилаючись на спільну роботу науковців з Японії та […]

Британські науковці досліджують психоделик як засіб лікування згубної звички

Університетський коледж Лондона розпочав новаторське дослідження впливу психоделічної речовини DMT на зменшення вживання алкоголю. В центрі уваги науковців – потенціал цього швидкодіючого психоделіка змінювати мозкову активність і поведінку залежних людей. Дослідження очолюють кандидатка наук Ребекка Хардинг та професор клінічної психофармакології Раві Дас. Метою є вивчення, чи може DMT (диметилтриптамін) допомогти людям знизити або зовсім припинити […]